Sapanca Belediyesi’nin karla mücadele ekibi hazır

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından oluşturulan karla mücadele ekibi ve kar küreme araçları olası bir durum için hazır bir şekilde bekliyor. 

Sapanca Belediyesi’nin karla mücadele ekibi hazır

Meteoroloji’nin vermiş olduğu bilgilere göre 6 Şubat Perşembe günü itibari ile beklenen kar yağışı için önlem alan Sapanca Belediyesi karla mücadele ekipleri tüm hazırlıklarını tamamladı. Kar küreme araçları ve oluşturulan karla mücadele ekibi mahalle ve yüksek kesimlere yağacak olan kara anında müdahale edeceği bilgisi verildi. Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fikri Ayanoğlu; “ Perşembe günü etkisini gösterecek olan kar yağışı için ekiplerimiz ve kar küreme araçlarımız hazır durumda. Ekiplerimiz tarafından karın yollarda buzlanma oluşturmaması ve kaymalara neden olmaması için kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını yapacaklar. Aldığımız bu tedbirler ile araçların ve yayaların güvenliğini sağlamış olacağız” dedi.

Kentin muhtelif yerlerinde hizmet verecek olan karla mücadele ekibi, ana cadde ve yolların yanı sıra kaza riski görülen eğimli bölgelerde, merkeze uzak noktalarda da yolları kardan temizleyeceği bilgisi verildi. Yetkililer, vatandaşların da buzlanma ve kar yağışına karşı araçlarında gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarıda bulundular.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE