SAPANCA'DA KAYIKÇI KAVGASI

Sapanca Sahili'nde ufak teknelerle göl gezintisi yaptıran firmalar arasındaki kavga her geçen gün büyüyor. 2017 yılından beri ruhsatlı çalıştığını iddia eden firmalar, ruhsatsız teknelerin ekmeklerine ortak olduğunu belirterek, yetkililerin buna göz yumduğunu iddia ettiler.

SAPANCA'DA KAYIKÇI KAVGASI

“YASAL İŞLETMECİYİZ”
2017 yılında gerekli izinleri alarak  resmi olarak çalışmaya başladıklarını,  C belgeli iskele için 200 bin TL harcadıklarını  söyleyen firma yetkilisi, “Yaklaşık bir yıldır  kaçak çalışan teknelerle mücadele veriyoruz. Biz tüm evraklarımızı tamamlayıp, yasal olarak işletmecilik yapıp, devletimize  vergimizi öderken, birileri gelip hiçbir belge, kayıt yaptırmadan dibimizde tekne çalıştırıyor. Yetkililerde buna göz yumuyor” iddiasında bulundu.
“ŞİKAYET ETTİK”
İki ayrı yerde kaçak tekne çalıştırıldığını iddia eden firma yetkilisi, “Biz bunları Valiliğe,  Sapanca Kaymakamlığı'na,  Sapanca Belediyesi'ne, Büyükşehir Belediyesi'ne, hatta CİMER'e şikayet ettik. Valilik Kaymakamlığa gerekli işlemlerin yapılması ve kaçak çalışan teknelerin mühürlenmesi için yazı yazmasına rağmen, hiçbir işlem yapılmadı. Pazartesi günü Kaymakam bey bizi ve ruhsatsız çalışan tekne sahiplerini çağırarak toplantı yaptı. Bize, “Ya bu arkadaşlarla çalışırsınız, yada sizide çalıştırmam” diyerek onlara arka çıktı
“HİÇBİR HÜKMÜ YOK”
Kaymakam'ın ellerindeki izin belgelerini yok saydığını da ileri süren firma yetkilisi, “Kaymakam bey bize, geçmiş dönem kaymakam ve belediye başkanının verdiği ruhsat ve izin belgelerinin hiçbir hükmü olmadığını söyledi.  Devlette devamlılığın esas olduğunu hatırlattık. Biz onlarda ekmek yemesin demiyoruz. Sadece ruhsatlarını alsınlar, biz nasıl, vergimizi ödeyip, sigortalı işçi çalıştırıyorsak, onlarda bunu yapsınlar. Biz sadece adalet istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER