Sapanca'da Rehabilitasyon Merkezi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Kurucu Temsilcisi Seyit Ali Sarı’nın ve Müdürlüğünü Hüseyin Emrah Aydoğan’ın yaptığı Özel Doğa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği bünyesinde açıldı.

Sapanca'da Rehabilitasyon Merkezi açıldı

Açılışa Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede ve meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 
Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği otizmli çocukların aileleri bir araya gelerek, Otizmli bireylerin özel eğitimini spor, sanat, müzik gibi güçlü faaliyetlerle destekleyerek, topluma entegre etmek, eğitimli, üretken, sosyal ve en önemlisi mutlu özel bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştu.
 
Engelli bireyleri yürekten destekleyen herkese çok teşekkür ederiz 
Kurum Müdürü Hüseyin Emrah Aydoğan  “Bu yıl Özel Doğa Eğitim ve Rehabilitasyon merkezimizi kurarak, Sapanca ilçemizde bir eksikliği gidermeyi amaçladık. Derneğimiz ilçemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ücretsiz bir Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi olmadığı bilinci ile hareket ederek, ilçemizin bu eksikliğini gidermek için harekete geçmiş ve topluma faydalı olmaya çalışmaktadır. Bugün açılan kurumumuzda dezavantajlı gruplardan, zihinsel engelli, down sendromlu ve otizmli çocuklar ve yetişkin bireyler ücretsiz olarak faydalanacaktır. Rehabilitasyon merkezimizin faaliyetleri içinde ayrıca duyu bütünleme, dil ve konuşma terapileri eğitimleri önümüzdeki günlerde hızla faaliyete alınacak olup ayrıca en yakın zamanda, bedensel engelli bireylere de fizyoterapist istihdam ederek hizmet vereceğiz. Açılışımıza katılan, katılmak isteyip aramızda bulunamayan, engelli bireyleri yürekten destekleyen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Engelli kardeşlerimizin yüzü artık gülüyor 
Başkan Özen; “Hiçbir çocuk eğitimsiz kalmamalı. Rehabilitasyon hizmetlerinin kişinin bedensel ve ruhsal yönden başkalarına bağımlı olmadan yaşamasını sağlamak amacıyla düzenlenen sağlık hizmetleridir. Devletimizin sağlık alanında sunduğu imkânlar sayesinde engelli kardeşlerimizin yüzü artık gülüyor. Verilen bakım ücretleriyle daha sağlıklı koşullarda yaşamlarını sürdüren kardeşlerimiz için bizlerde elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı güzel bir dünya kurabilme ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve engelsiz bir dünya diliyorum. Rehabilitasyon merkezimizin hayırlı olmasını diliyor, kurulumunda emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye belirtti.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yildirim Akduman.
Yildirim Akduman. - 12 ay Önce

Sizleri candan kutlarım. Modüllerin hepsi mutlaka olmuştur. Elamanlar da çok önemli.Hayırlı başarılarınız daim olsun. Tf iletişime yer verirseniz konuşuruz.

SIRADAKİ HABER