Sapanca'da şimdi de 'Karavan Park' tartışması 

Teleferik projesiyle ilgili tartışmaların sürdüğü Sapanca'da bu kez Karavan Park Projesi belediye meclis toplantısında tartışma konusu oldu 

Sapanca'da şimdi de 'Karavan Park' tartışması 

Özge BOZKURT'un haberi
Sapanca Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Özcan Özen başkanlığında yapıldı. Gündem dışı evraklar bölümünde Sapanca Kaymakamlığı tarafından yürütülen 'Karavan Pak' projesi görüşüldü. 
Kırkpınar Soğuksu Mahallesi eski hava alanı bölgesinde hayata geçirilecek olan projenin görsellerinde idari bina, restoran, tuvalet ve çamaşırhane gibi yapıların beton yapı olduğu görülünce, CHP'li Belediye Meclis üylesi Nihat Arda Şahin tepki gösterdi. 
Şahin, "'Bu projede en ufak bir yapı olmayacak' denmişti" ifadelerini kullandı. Sapanca Belediye Başkanı özcan Özen de buna karşılık, "Yapılar beton değil tekerlekli karavan şeklinde olacak" şeklinde cevap verdi. 
CHP'li üyeler projenin tüm ayrıntılarını görmek istediklerini söyledi. 
CHP'li meclis üyesi Nihat Arda Şahin toplantı sonrasında şu açıklamayı yaptı: "Demiryolu altında imar yokken buraya karavan parkı yapmak isteyen demiryolu altına da imar düzenlemesi gerekmektedir. Ancak belirli şartlar olması gerekmektedir. Özel imar planı hazırlanması gerekmektedir. Çünkü yaşam kaynağımız olan gölümüze zarar vermeden gölümüzü turizme kazandırmamız gerekmektedir. Böylelikle yıllar önce yapılan kollektör hattımızın durumunu da kontrol ettirmemiz gerekecektir. Kollektör hattı ne durumdadır? Merak ediyoruz. Çünkü kontrolsüz, plansız yapılaşmaya karşıyız. Sapanca Gölü Sapanca’nın hatta Sakarya’nın yaşam kaynağıdır. Yaşam kaynaklarımızın kamu kullanımında olması hepimizin yurttaşlık hakkıdır. Oldu bittiye gelen fizibilitesi hazırlanmamış her proje, yatırım veya yapılaşma kamu yararı altında zamanla zarara dönüşmektedir. Biz siyasilerin görevi geleceği doğru bir şekilde herkesin faydasına olacak şekilde planlamaktır."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydin toker
Aydin toker - 1 yıl Önce

Sapanca demiryol altındaki mülkiyetlerin tamamı tapulu biz ahşap yapı imarı istiyoruz doğayı bozmadan kullanarak korumak istiyoruz bu bizim vatandaşlık hakkimiz

Merak
Merak - 1 yıl Önce

Haberin basligina kocaman yazdiginiz TARTISMA, haberin tam olarak neresinde geciyor. Bir yardimci olsaniz

SIRADAKİ HABER