Sarı; “Ekipler sahada”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, haftasonu gün ilçeyi etkisi altına alan sağanak yağış sonrası hasar gören alanlarda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Sarı; “Ekipler sahada”

“ÇABA SARFEDİYORUZ”

“İlçede yaşanan yoğun yağış sonucu su baskınlarının oluşturduğu alanların incelemelerine devam ediyoruz” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Geçtiğimiz hafta sonu ilçemiz genel olarak yoğun yağışların etkisi altında kaldı. Bu yağışlar belli bölgelerimizde bazı tahribatlara neden oldu. İlçenin birçok yerinde hasara yol açtı. Bizler de, AK Parti Karasu İlçe Başkanımız ve birim müdürlerimizle birlikte hasar gören yerlerde incelemelerde bulunuyoruz. Şiddetli ve ani yağışların bastırmasıyla oluşan mağduriyetin giderilmesi için belediyemiz bünyesinde bir Kriz Merkezi oluşturulmuştu. Tüm başkan yardımcılarımızın ve birim müdürlerimizin hazır bulunduğu Kriz Merkezinden yönetilen çalışmalar doğrultusunda vatandaşlarımızın mağduriyetini giderebilmek için yoğun bir çaba sarf ediliyor” dedi.

İNCELEMEDE BULUNDULAR

İlçede hasar gören tüm alanların tespiti ve bu alanlardaki sorunların giderilmesi adına tüm ekiplerin sahada olduğunu belirten Başkan Sarı, son olarak ilçede yer alan kanal bölgesinde incelemelerde bulundu. Yaptığı incelemeler sonrasında açıklamada bulunan Başkan Sarı; “Belediye ekiplerimiz sahada özverili bir çalışma yürütüyor. Hasar gören alanlarımızı geziyoruz. Bugün ilçemiz kanal bölgesinde, İlçe Başkanımız Hasan Yavuzyiğit ve Belediye Başkan yardımcılarımızla birlikte, yapılan çalışmaları yerinde inceleyip sorumlulardan bilgi aldık. Bu tür su baskını ve afetlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER