SEDAŞ sayaçları bir ayda 2 kez okudu! SEDAŞ'tan açıklama...

SEDAŞ Mart ay çıkmadan ikinci kez sayaçları okuması şaşkınlık yarattı. SEDAŞ tarafından yayınlanan haberler üzerine açıklama geldi.

SEDAŞ sayaçları bir ayda 2 kez okudu! SEDAŞ'tan açıklama...

SEDAŞ Mart ayının üçünde okuduğu sayaçları ay bitmeden 31’de yeniden okuması bir ayda iki kez ne bu acele diye abonelerde şaşkınlık yarattı.

SEDAŞ abonesi bir vatandaş konuyla ilgili ihbar hattımıza ulaşarak şu ifadelerde bulundu; “Kesilen faturalarda birim fiyatlarının rakamları farklı görülüyor. Şöyle ki; 3. Ayın 2’sinde kesilen faturada ki birim fiyatı 0’ 758 569, bu rakam 3. Ayın 31’de 2. Kez kesilen faturada ise 0’ 758 590 olarak yansımış. Yani arada 21 sayı fark var olduğu görülüyor! Bu fark üç ay elektriğe zam yokun yalan yada yanlış olduğunu mu gösteriyor?” bir taraftan koronavirüsü vatandaşı köşeye sıkıştırmışken diğer taraftan bir ayda iki kez gelen ve birim fiyatları değişik elektrik faturaları ve diğerleri ile birlikte “biz bize yeteriz” kampanyası!

SEDAŞ tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

Elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketimizde tüm iş ve işlemler mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirilmekte ve yapılan yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket edilmektedir.

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin Beşinci Bölümü’nde yer alan 32. Madde şu şekildedir; “MADDE 32 – (1) Sayaçlar, en az 25 en fazla 35 günlük dönemlerle dağıtım şirketi tarafından her takvim ayında bir defa okunur. Bu okuma aylık okuma olarak değerlendirilir”

SEDAŞ olarak fatura okuma dönemlerimiz her ayın 5’inde başlayıp takip eden ayın 4’ünde sona ermektedir. Tüketicimizin son üç aylık okuma takvimleri;

04.02.2020 Ocak Ayı Döneminin Faturası

02.03.2020 Şubat Ayı Döneminin Faturası

31.03.2020 Mart Ayı Döneminin Faturası 

olarak sıralandığı göz önünde bulundurulursa, herhangi bir ayda haberde bahse konu olan abonemiz için iki faturanın çıkması söz konusu değildir.

Tüketicimizin söz ettiği birim fiyat değişikliği ise SEDAŞ’ın faaliyet alanında olmayıp, anlaşmalı olunan perakende şirketine başvurulabilir.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’deki 1,9 milyon abonemizin kesintisiz ve kaliteli enerji hizmetinden faydalanabilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmaması için çalışmalarımıza 7/24 devam etmekteyiz.

Şirketimiz tüm müşteri bildirimlerini;

186 Çağrı Merkezi,

0530 919 19 19 Whatsapp Hattı, 

SEDAŞ Mobil (Google Play ve App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz)

Web-Chat ve Web Online işlemler kanalları ile 7 gün 24 saat karşılayabilmektedir.

Çağrı Merkezimiz %100 Ulaşılabilirlik Seviyesi, %98 Cevaplama Oranı ile hizmet vermeyi sürdürmektedir.  

Saygılarımızla,   

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü


Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 15:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan tokoglu
Erkan tokoglu - 11 ay Önce

Benim kapıma bu aralar ne sedaş ne saski ne agdaş hiç biri gelmesin döver gönderirim ne olacaksa olsun ben 10 gündür evdeyim çalışmıyorum kimse diyorum sen ne yiyiyon ne içiyon diye net soylüyorum kimse gelmesin döver küfür eder gönferirim

Yok artık..
Yok artık.. - 11 ay Önce

Sedaşta 2 personelin covit 19 testi pozitif çıktı 4 kişi ise karantinada kimse mujatap olmasin