Serdivan'da Ruhsat ve Zabıtadan Ortak Denetim

Serdivan Belediyesi, ilçe genelindeki denetlemelerde işletmeleri hem kontrol ediyor hem de ilgili kanun ve yönetmelikler noktasında bilgilendiriyor.

Serdivan'da Ruhsat ve Zabıtadan Ortak Denetim

Serdivan Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimler kapsamında; gıda üretimi ve gıda satışlarının yapıldığı noktaların yanı sıra bayan kuaförleri de kontrol edildi.
Birlikte Hareket Ediliyor
İşletmelerin uğraştıkları iş kolu ile ilgili yükümlülükler Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı personel tarafından işletme sahiplerine iletilirken, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, çalışan personelin kılık kıyafeti ve kişisel temizliği, ürünlerin gramajlarının uygunluğu, işyerinde umumi temizliğe riayet edilip edilmediği, fiyat tarifesinin bulunup bulunmadığı gibi hususlar da Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kontrol edildi.
Önce Bilgilendirme Yapılıyor
Yapılan denetimlerde eksikleri bulunan işyerlerine eksiklerini gidermeleri için süre verildiği belirtilirken, süre bitiminde aynı işletmelerin tekrar denetleneceği ve eksiklerin giderilmemiş olması durumunda cezai müeyyide uygulanacağı yönünde işyeri sahiplerine bilgilendirme yapıldığı ifade edildi.
Denetimler Aralıksız Devam Edecek
Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; ilçe genelindeki denetimlere aralıksız devam edileceği belirtilirken, rutin kontrol ve denetimlerin haricinde vatandaşların da her türlü şikayet ve taleplerini belediyenin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine iletebilecekleri bildirildi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER