Serdivan'ın yeni pazarına esnaftan yoğun ilgi

Serdivan Köprübaşı Mahallesi 4060. Sokak’ta kurulacak ve Yazlık, Köprübaşı ve Vatan Mahalleye hizmet verecek olan açık semt pazarı için kuralar çekildi.

Serdivan'ın yeni pazarına esnaftan yoğun ilgi

Kura çekimi Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleşti. Kura çekiminin pandemi tedbirlerine uyularak, tüm katılımcıların huzurunda ve noter eşliğinde gerçekleştirildiğini belirten yetkililer; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde pazarlarla ilgili açıkladığı kararlar doğrultusunda mevcut pazarların yanı sıra yeni pazarda da çalışmaların süratle tamamlanacağı ve maske, mesafe ve hijyene tam olarak riayet edilmesi sağlanarak pazarın en kısa sürede vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını belirttiler.

“ALT YAPISI TAMAMLANDI”

Öte yandan Süleyman Binek Caddesi 4060. Sokak üzerinde kurulacak olan 290 metre uzunluğundaki yeni semt pazarının alt yapısı tamamlandı. Vatandaşların ve esnafların kullanacağı ortak alanlarda da çalışmalar bitirildi. Eski Yazlık Belediye Hizmet Binası karşısında kurulacak açık semt pazarı her Pazartesi vatandaşlara hizmet verecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 14:40
banner3
YORUM EKLE