Serhoş: 21’nci yüzyılda bize 19’ncu yüz yılı yaşatıyorlar!

Sakarya’nın Kocaali ilçesi Açmabaşı Mahallesi’nde ikamet eden bir grup vatandaş, abonesi oldukları mobil iletişim şirketinden şikâyetlerinin nedeni olan sorunlarının giderilmemesi üzerine, mahalle meydanında yaptıkları açıklamayla firmayı protesto etti.

Serhoş: 21’nci yüzyılda bize 19’ncu yüz yılı yaşatıyorlar!

sakaryayenihaber.com – Şerif SARI

Protestocu grup adına konuşan Ramazan Serhoş, “Yıllardır bu firmanın abonesiyiz. Bizim mahallemizde yetersiz altyapı ya da bilemediğimiz teknik bir nedenden dolayı telefonlarımızla gerektiğinde sağlıklı iletişim kuramıyoruz” dedi.

Serhoş, “Yaşadığımız çağ 21nci yüzyıl teknoloji çağı. Ancak ilgili firma taahhüt ettiği, ancak bir türlü veremediği hizmetle biz tüketicilere, abonelerine 19‘ncu yüzyılı yaşatarak güvenimizi suiistimal etmektedir” diye konuştu.

Bu durumu kabul etmiyoruz


“Aboneler olarak birçok kez firma yetkilerine şikâyetlerimizi bildirmemize rağmen sorunlarımıza çözüm üretmediler” diyen Ramazan Serhoş, “Firma yetkilerine ve müşteri temsilcilerine ulaştığımızda, sadece en kısa sürede aksaklıkların giderilmesi için ekiplerimiz bölgeye yönlendireceklerini ifa ediyorlar. Bu güne kadar hiçbir ekip Açmabaşı Mahallesi’ne galip de bir çalışma yaptıklarına şahit olmadık” ifadelerini kullandı.

Telefonlarımızı anında kesiyorlar

“GSM şirketleri bir faturamızı aksattığımızda anında telefonlarımızı görüşmeye kapatıyorlar. Yapamadığımız konuşmalara faturalar gelmekte. Keza, internet paketlerimiz adeta veri akışı sağlanamadığı için buhar oluyorlar. Bu kabul edilemez” diyen grup sözcüsü Ramazan Serhoş, sözlerini şöyle tamamladı:

 

Bildiğimiz kadarıyla bu şirketler abonelerine belli hız limitlerinde kesintisiz internet hizmeti başta olmak üzere, farklı mobil hizmetler sunmak mecburiyetleri var.  Bizim mahallemizde bir verici var. Bu verici üzerinden yaz mevsimi ve fındık zamanı geldiğinde bölgede takriben 4 ile 5 bin arası nüfus yaşamakta.  Dolaysıyla bu yoğunluğu kaldıracak verici ya da vericilerin varlığını biz bilemeyiz. İlgili bakanlık bu firmaların oluşturduklarını varsaydığımız alt yapılarını kâğıt üzerinde mi denetliyorlar. Bakanlık farkında değil galiba ‘Gelecek heyecan verici’ diyerek vatandaş GSM şirketlerince adeta soyuluyor”
 

banner3
YORUM EKLE