Söğütlü'de Vefa Sosyal Destek Grubu toplandı 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlar için kurulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu'nun Söğütlü toplantısı yapıldı 

Söğütlü'de Vefa Sosyal Destek Grubu toplandı 

Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadele kapsamında kurulan "Vefa Sosyal Destek Grubu Koordinasyon Kurulu toplantısı, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli başkanlığında yapıldı.

Kaymakamlık binasındaki toplantıya, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İsmet Yıldız, Söğütlü Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Serkan Çeğen ve kurum müdürleri katıldı. 

Çiçekli, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, alınan kararları ilçedeki sivil toplum örgütlerini de katarak, 65 yaş üzerindekiler, kronik hastalığı bulunan ve tek başına yaşayan vatandaşların yaptıkları müracaatları değerlendirip mahalle muhtarlarını bilgilendirdiklerini belirtti. 

Bu kapsamda gereken tedbirlerin alındığını aktaran Çiçekli, 65 yaş üstü olanların evlerinden çıkmaması için kolluk kuvvetleri tarafından uyarı yapılacağını kaydetti. 

Başkan Özten de belediye olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydetti. 

Anadolu Ajansı

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER