Sosyal yaşam alanları için  finansal destek aranacak

Hendek Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında yapıldı. Ek gündem maddesi olarak meclise sunulan sosyal yaşam alanı, ulaşım ve bisiklet yolu yapımı için finansal destek sağlanmasına oy birliği ile karar verildi.

Sosyal yaşam alanları için  finansal destek aranacakGündem maddelerine geçilmeden önce, Başkan Babaoğlu Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümü ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılını kutladı. Mecliste ek gündem maddesi ile birlikte 13 madde görüşülerek karara bağlandı.

YETKİ VERİLDİ
Gündemde yer alan Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması maddesi görüşülerek Hukuk Komisyonuna havale edildi. Belediye Başkanına yetkili memur sendikası ile belediye arasında Sosyal Denge Tazminatı sözleşme yapmak üzere yetki verildi.

SATIŞLAR REDDEDİLDİ
Belediye mülkiyetinde bulunan Akarca Mahallesi 101 ada 185 nolu 1282,73 m2’lik parsel ve 101 ada 189 nolu 9391,23 m2’lik parselin satışları ve yine belediye mülkiyetinde bulunan Çayırbaşı Mahallesi 37 nolu 1320,00 m2’lik parselin satışları oylamaya sunuldu. Oy çokluğu ile satışlar reddedildi.

YETERSİZ KADRO
2020 yılı belediye bütçesi ve 2020 yılı belediye ücret tarifesi ve 2020 yılı Belediye Performans Programı maddeleri de görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Belediye kadro cetvellerinde Teknik Hizmetler grubu sayılarının ve Sağlık Hizmetleri kadrolarının yetersiz olması nedeniyle, boş kadro değişikliği yapılması ile ilgili Hukuk Komisyon raporu görüşülerek kabul edildi. 

ÜYELİK SEÇİMİ
4081 Sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanunun 7. Maddesi gereği Koruma ve Murakebe Heyetine Belediye Meclisinden 5 asil ve 5 yedek üye seçimi kapalı zarf usulü yapıldı. Asil üyeliğe; Osman Çamur, Lokman İçöz, Hamit Canlı, Hüseyin Çetinkaya ve Hamdullah Akçay seçilirken, yedek üyeliğe; Resul Küçük, Aziz Koç, Ahmet Der, Hasan Hüseyin Bıçakçılar ve Taner Yılmaz seçildi. 

EK GÜNDEM
Toplantı sonunda ek gündem maddesi olan, sosyal yaşam alanı, ulaşım ve bisiklet yolu yapımı için finansal destek sağlanması görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:41
banner3
YORUM EKLE