TOBB İlköğretim Okulu inşaatında sona yaklaşıldı

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer ve yüklenici firma sahibi ve yetkilisi Bora Çalış ile birlikte okul inşaatında incelemelerde bulundu.

TOBB İlköğretim Okulu inşaatında sona yaklaşıldı

Yapılan inceleme ve fikir alışverişinde ilçe kaymakamı Yakup Güney, ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar yaptığı açıklamada, bitme aşamasına yaklaşmakta olan inşaatın modern bir yapıya sahip olduğu, kullanılan malzemelerin birinci kalite ve uygulanan işçiliğin özveri içerisinde yapıldığını dile getirdi.

İlçe Kaymakamı Yakup Güney Akyazı’ya güzel bir okul kazandırıldığını, yapımı devam eden okulun bugün lise ayarında bir okul olduğu ve 18 derslik olarak yapılan okulun 26 derslik bir okul olduğunu dile getirdi.

Yüklenici firma yetkilisi inşaat mühendisi Bora Çalış sona yaklaşılan okulun modern bir okul inşaatı olduğunu Sakarya ve Akyazı’da örnek gösterilebilecek bir okul olduğunu, içerisinde Kütüphane, Müzik odası, Görsel Sanat Atölyesi, Fen Laboratuarı, Beden Eğitimi ve Spor salonu, çok amaçlı toplantı ve müzakere salonunun bulunduğunu, bay ve bayan mescidi yer aldığını dile getirdi.

Başkan Bayraktar, "Akyazı’ya  kaliteli ve  modern bir yapıya sahip olacak olan okul inşaatında yaptığımız inceleme ve fikir alışverişinde inşaatın hızlı ve kaliteli bir şekilde yapımına devam edildiğini görmekteyiz. Okulumuzun inşaatı bitme aşamasına yaklaşmıştır. İlçemizin yaşadığı okul sorunu, yapımı devam eden  Akyazı TSO-TOBB ilköğretim okulu  sayesinde  çözüme kavuşacak ve öğrencilerimiz  modern bir okulda eğitim ve öğretim göreceklerdir" dedi. Kenan CERTEL

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER