TÜRSAB üyeleri İpekyolu’nu gezdi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, tarihi İpekyolu ilimiz sınırları içinde bulunan turistlik noktalarda incelemelerde bulundu. Geziye katılan acentalarının turlarına ilimizin de katmaları bekleniyor.

TÜRSAB üyeleri İpekyolu’nu gezdi

TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Doğu Marmara Bölge Temsil Kurulu ve SATSO Temsileri, ilimi sınırları içinde bulunan Tarihi İpek Yolu güzergahlarında incelemede bulundu. TÜRSAB Temsil Kurulu'nun İpek Yolu Destinasyonu bir günlük turu farklı bir rotada yapıldı. SATSO da Kurula desteklerini sundu. Kurulun ilk durağı Alifuatpaşa Mahallesi oldu. Ali Fuat Cebesoy Müzesi gezildi ve Beyazıt Köprüsü incelendi.

İLK DURAK

Geyve Belediyesi yetkilileri, heyeti Sakarya Nehri kenarındaki tesisinde karşıladı. Yazar Namık Cihan konuk heyete Geyve İlçesini tanıtıcı bilgiler verdi. Konuklara Geyve Belediyesi Yöresel Ürünler Üretim Merkezi hakkında bilgiler verildi. Kurul Üyeleri, Ilıca Mahallesi yakınındaki İpek Yolu kalıntılarını gezdiler. Heyet yazar Cihan tarafından yapılan açıklamaları dinledi. 

KONUK EVİNDE

Konuk heyetin diğer durağı Taraklı Karagöl Yaylası oldu. Heyet kar yağışı altında  yaylada incelemede bulundu. Mahdumlar Mahallesinde de inceleme yapan heyet, ardından Taraklı merkezindeki konuk evi olan konakta eski belediye başkanı Tacettin Özkaraman tarafından ağırlandı. TÜRSAB Bölge Kurul Başkanı Aytekin Şahinbaş  gerçekleşen ziyaret sonrası değerlendirmede bulundu. 

TARİHİ İPEKYOLU

Şahinbaş, “TÜRSAB Doğu Marmara Bölge Başkanlığı ve Acentalar Birliği olarak Sapanca-Geyve- Taraklı İlçeleri arasında Tarihi İpekyolu İnfosuna çıktık. Amacımız acentalardaki arkadaşlarımıza bölgeyi tanıtmak ve yöresel olarak destinasyonlara katkıda bulunmak. Destinasyonlarda yapmış olduğumuz turlara bölgeyi de katmak. Bu bölgenin geleneklerini, kültürünü, folklorik yapısını tanımak” dedi.

TEMENNİDE BULUNDU
Şahinbaş destinasyonun farklılık getirmesi temennisinde bulunarak, “Yöre kültürünü tanıtarak yöre turizmine de katkıda bulunmak istiyoruz. Gezdiğimiz tesislerin yapımında emeği geçen eski yeni belediye başkanlarımıza ve çalışanlarına teşekkür ederim.  TÜRSAB olarak üyelerimize  bölgeyi tanıtıyoruz, artık acenta başkanlarımızdan da turlarına bölgeyi katmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Namık CİHAN/GEYVE

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER