Yarışmanın kazananları belli oldu

Sapanca Belediyesi tarafından, Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Atık Materyal Yarışması” talihlileri bugün hediyelerini aldı.

Yarışmanın kazananları belli oldu

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinliği kapsamında Sapanca Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından başlatılan atık materyallerden oyun kahramanı yarışması sonuçlandı. Yarışmaya katılan çocuklar yapmış oldukları çeşitli atık malzemelerden oluşan oyun kahramanları ile birlikte başkanlık makamında ağırlandı. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapmasında düzenlemiş olduğumuz atık materyallar yarışması ile çocuklarımız karton, sünger, pipet, şişe, rulolar, karton, kutu ve benzeri atık malzemelerden farklı faklı oyun kahramanı yaptılar. Doğaya ve çevreye zarar vermemek adına atıkları geri dönüştürmeyi çocuklarımıza bu şeklide aşılamış olduğumuzu düşünüyorum.  Bu yarışmayla hem kaliteli vakit geçirmiş oldular hem de kendi emekleriyle oyuncaklarını atıkları değerlendirerek yapacaklarını görmüş oldular. Yarışmamıza katılan tüm çocuklarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye belirtti.

Ağaç yaşken eğilir 

Başkan Özen;  “ Bu tür aktivitelerle çocuklara ve ailelere gelecek nesillere daha yeşil, daha yaşanılabilir bir Sapanca bırakmak için çalışıyoruz. Farkındalık adına yapmış olduğumuz etkinlikle gerek çocukların gerek anne ve babaların geri dönüşüm konusunda bilinçleneceğine inanıyorum. Ağaç yaşken eğilir atasözü bu noktada çok doğru biz söz olsa gerek. Bu gün bu çocuklarımız geri dönüşüm bilicini kazanırsalar büyüdüklerinin de bu bilinçle hareket eden anne, baba, yöneticiler olacaklar” dedi. 

Başkanlık makamında gerçekleşen ödül takdiminde çocuklar oyun kahramanlarını nasıl yaptıklarını hangi malzemeleri kullandıkları hakkında Başkan Özen’e anlattı. Yarışmayı kazanan; Alieren Şirin, Bilgenur Keleş, Çağan Bartu Demir, Elif Aytemur, Zehra Aytemur, Emir Furkan Yılmazer, Hikmet Musab Kovar, Neslihan-Perihan Baltacı, Nisanur Karataş, Rümeysa Gürsoy’ a Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, tarafından hediyeleri ve katılım belgeleri takdim edilip hatıra fotoğrafı çekildiler.


 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER