2 bin liralık fatura uykularını kaçırdı

Akyazı’da evine 2 bin 53 liralık su faturası gelen Süleyman Ekiz, abonesi olduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (SASKİ) itirazda bulundu

2 bin liralık fatura uykularını kaçırdı

Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan 67 yaşındaki emekli memur Süleyman Ekiz, SASKİ’den gelen 2 bin 53 liralık su faturasının şaşkınlığını yaşadıklarını söyledi. Dört odalı evde 5 kişi yaşadıklarını, bugüne kadar su faturasının 30 lirayı geçmediğini belirten Ekiz, “Faturada bin 72 metreküp su harcadığımız ifade ediliyor. Bir aile bu kadar su harcayabilir mi? Üstelik faturada belirtilen tarihler arasında kanalizasyon çalışmalarından dolayı bir aya yakın susuzluk çektik. Durumu düzeltmek istedik ancak çözüm bulamadık” diye konuştu.
ÖDEMEK ŞART
Faturada yanlışlık olduğunu SASKİ’ye bildirdiğini aktaran Ekiz, şunları dile getirdi:
“Başvurudan sonra su saatini incelemek üzere görevliler geldi, saatte bir sorun çıkmadı, bu duruma görevliler de çok şaşırdı. Suyu sadece mutfak ve banyoda kullanıyoruz. Bahçemiz var ancak orada da kuyu suyu kullanıyoruz. Bir yanlışlık var ama ısrarla ödemem isteniyor. Uykularımı kaçıran bu durumun düzeltilmesini istiyorum." 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE