ADAPAZARI'NA 60 BİN TON ASFALT

Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Hızırtepe ve Cumhuriyet Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yardımcısı Özüm, “İlçenin farklı noktalarında ekiplerimiz çalışıyor” dedi

ADAPAZARI'NA 60 BİN TON ASFALT

Adapazarı Belediyesi tarafından başlatılan sıcak asfalt çalışmaları Hızırtepe ve Cumhuriyet Mahallesi’nde devam ediyor. Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Fen İşleri Müdürü Derya Dinçer Şirvanoğlu ve teknik personel dün devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
TÜM YOLLARA KONFOR
Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, mahalle ziyaretlerinde istek ve önerileri dinledi. Özüm, “İlçemizin tüm yollarını konforlu olması için gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda 3 senedir çok ciddi bir asfalt çalışması gerçekleştirdik. Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerde asfalt çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. 2015 yılında 30 mahallemizin tamamında 104 bin ton sıcak asfalt çalışması, geçen yıl da 33 mahallemizde 80 bin ton asfalt çalışması yaptık. Bu yılda ekiplerimiz Adapazarı’nda girilmedik sokak bırakmadan hizmet adına bakım ve onarım çalışmaları yapıyorlar. İlçenin farklı noktalarında ekiplerimiz asfaltlama, tretuvar yapımı, kilit taşı tamiri ve yol açımı çalışması gerçekleştiriyorlar. Çalışmalar kapsamında yılsonuna kadar ilçe genelinde toplam 60 bin ton asfalt çalışması yapmayı hedefliyoruz” dedi
HEDEFMİZ ÖNCE İNSAN
Önce insan prensibini ilke edindiklerini belirten Başkan Özüm, “Adapazarı Belediyesi olarak tüm birimlerimizle, Belediye Başkanımız Süleyman Dişli’nin önderliğinde, “önce insan” prensibini kendimize ilke edinerek gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Adapazarı bırakmak adına ekiplerimiz her alanda gerçekleştirilen çalışmalarda Adapazarı’nı cadde cadde, sokak sokak yeniliyor. Geçmişte olduğu gibi ilçemizde çalışmalarımız kapsamlı olarak sürecek. Mahallelerimiz yeni yüzlerine kavuşacak” dedi.
MUHTAR ÇOK MUTLU
Asfalt çalışmasının yapılması, 11 bin nüfusu bulunan mahallede sevinç yaratırken, Hızırtepe Mahalle Muhtarı Bedri Arslan, Adapazarı Belediyesine bölgeye getirdiği hizmet nedeniyle teşekkür etti. Asfalt çalışmalarını takip eden Bedri Arslan, "Adapazarı Belediye Başkanımız Süleyman Dişli’ye mahallemizin asfalt sorununu bildirmiştik. Çünkü mahallemizin ciddi asfalt sıkıntısı vardı. Mahalle halkı yazın tozdan, kışın da çamurdan bıkmıştı. Çocuklarımız da okula gidip gelirken zorluk yaşıyorlardı. Başkanımız isteğimizi ikiletmedi ve hemen talimatları vererek işleri başlattı. Başkanımıza Adapazarı’nın genelinde ve mahallemizde yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugüne kadar yaptığı çalışmaların olumlu olduğunu gözlemliyoruz. Kendisine bundan sonraki hizmetlerinde de başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER