AĞVA-KANDIRA-KAYNARCA DEVLET YOLU PROJESİ START ALDI

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Ağva-Kandıra-Kaynarca Devlet Yolu projesi start aldı. ÇED süreci başlayan yol ilimizden Kaynarca’ya bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçiyor

AĞVA-KANDIRA-KAYNARCA DEVLET YOLU PROJESİ START ALDI

TCDD, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ni birbirine bağlayacak 42,8 kilometre uzunluğundaki yeni bir yol için düğmeye bastı. Şile ilçesi Hatipler Mahallesi - Çakallar Düzü mevkiini kapsayan proje 3 milyon 250 bin TL yatırımla inşa edilecek. İstanbul Şile Bucaklı Mahallesi civarından başlayarak Kandıra’ya bağlı bağlı Kanatlar Mahallesi sınırlarında sona erecek olan Ağva-Kandıra-Kaynarca yolu projesi mevcut yoldan daha yüksek standartlarda inşa edilecek.
ETKİN VE HIZLI
Yeni yapılması planlanan Ağva Kandıra Kaynarca yolu ile yatay ve düşey standardı düşük olan mevcut yol yerine daha etkin, hızlı, standartları yüksek bir yol yapılacak. Ağva Kandıra Kaynarca yolu güzergahı şöyle olacak; Yol, İstanbul İli Şile İlçesi, Bucaklı ve Çelebi Mahallesi’nden başlıyor, Kocaeli İli’nin Kandıra İlçesi'ndeki Avdan, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Safalı, Orhan, Akdurak, Süllü, Balcı, Akbal ve Kanatlar mahallelerinden geçerek Kaynarca’ya bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçerek son buluyor.
27 KÖPRÜ BULUNACAK
Yapılması planlanan proje, iki gidiş iki geliş olmak üzere 2x2 şeritli olarak planlanıyor. Proje kapsamında; 1 adet viyadük, 14 adet kavşak, 2 adet tünel, 27 adet köprü ve 57 adet menfez yapılacak. Şerit genişlikleri 3,5 metre, banket genişliği ise 2,5 metre olmak üzere toplam platform genişliği 25 metre olarak projelendirilen Ağva Kandıra Kaynarca yolunun toplam güzergâh uzunluğu 42.821 metre.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER