AKBIYIK'TAN 'BİR KİTAP BİR İNSAN' PROJESİNE DESTEK ÇAĞRISI

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu ‘Z’ Kütüphanesi açıldı. Açılışta konuşan ilçe kaymakamı İdris Akbıyık, Bir Kitap Bir İnsan Projesi’nden bahsederek, destek çağrısında bulundu.

AKBIYIK'TAN 'BİR KİTAP BİR İNSAN' PROJESİNE DESTEK ÇAĞRISI

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu Z Kütüphanesi (Zenginleştirilmiş Kütüphane) açılışı 13 Kasım Cuma günü düzenlenen kokteyl ile yapıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, ilçenin kurum amirleri,  okul müdürleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile veliler katıldı.
30 KİŞİ ÇIKTI
Kokteylden önce açılış konuşması yapan Okul Müdürü Recep Yazıcı, kütüphanenin yapım süreci hakkında bilgi verdi. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilerek hizmete açılan kütüphanenin öğrencileri mutlu ettiğinin dile getiren Yazıcı, “Geçen yıl günlük ortalama 3 kişi olan kütüphane kullanım oranının Zenginleştirilmiş Kütüphaneye dönüşümünden sonra teneffüslerde bile en az 30 kişiye çıktığını sevinçle dile getirmekteyiz. Kütüphanemiz,  Okulumuza ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.
BİR KİTAP
Açılış konuşmasından sonra İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Hendek Kaymakamlığı tarafından hafta içinde başlatılan “Bir Kitap Bir İnsan Projesi”nden bahsederek, “Tüm okullarımızda bu tür kütüphanelerin yapılması ve teknoloji ile desteklenmesini umut ediyoruz. Kütüphanemizin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi, Kaymakam İdris Akbıyık ile Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir tarafından kesildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE