AKYAZI'DA FAKÜLTE İÇİN HALA YER BULUNAMADI

Akyazı’ya gelecek olan Sağlık Bilimleri Fakültesi birimler için yer tahsisi bekleniyor. Zamanında yer tahsisi yapılmazsa Fakültenin önemli bölümler başka ilçelere gidecek.

AKYAZI'DA FAKÜLTE İÇİN HALA YER BULUNAMADI

Kısa adı SUBU olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Akyazı’ya kurulması beklenen Sağlık Bilimleri Fakültesi için yer tahsisi bekleniyor.
Hemşirelik bölümü, Hemşirelik anabilim dalı, Odyoloji bölümü, Odyoloji anabilim dalı, Sağlık yönetim Bölümü, Sağlık yönetim anabilim dalı, Dil ve Konuşma bölümü anabilim dalı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü anabilim Dalı, Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü ana bilim dalı gibi önemli bölümleri bulunan Fakülte için ilçe yetkilileri tarafından henüz yer tespiti yapılamadı.
Akyazı kaymakamlığı, Akyazı belediyesi Ticaret odası ve diğer meslek odalarının bir an önce yer tahsisi konusunu halletmemesi halinde yıllardır beklenen Fakültelerin yer tahsisi yapan diğer ilçelere gidebileceği bildirildi.
Ayrıca Batakköy Mahallesinde yeni yapılan eğitim amaçlı binaların fakülte için kullanılması için sivil toplum kuruluşlarının bir an önce harekete geçmesi isteniyor.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER