AKYAZI'DA SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Hareketli Yaşa, Sağlıklı kal’ etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, sgün içinde mutlaka yürümek için imkan yaratılması gerektiğini belirtti.

AKYAZI'DA SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İl Halk sağlığı Başkanlığınca da desteklenen hareketli yaşa sağlıklı kal sloganlı bir etkinlik düzenlendi. Sağlıklı bir yaşam için spor ve yürüyüşün olmazsa olmazlardan biri olduğuna dikkat çekilerek etkinlik İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp Kenan Sofuoğlu parkında son bulan bir yürüyüşle başlatıldı. Yürüyüş öncesi ise etkinliğe katılanlar kısa süreli kültürfizik hareketleri yaptılar. Etkinlikle ilgili diğer aktiviteler yürüyüşün son bulduğu Kenan Sofuoğlu parkında yapıldı..
HAREKETLİ YAŞAMA DESTEK
Düzenlenen etkinlikle ilgili program İlçe Sağlık Personelinden Hemşire Ayşegül Kahraman ve Ebe Aylin Kapan tarafından başarıyla sundu. Etkinlikle ilgili olarak konuşma yapmak üzere kürsüye ilk olarak İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz geldi. Gülşah konuşmasında şu hususlara dikkat çekti , “Hareketsiz yaşam başta Obezite olmak üzere diyabet, hipertansiyon hastalığının tetikleyicisi ve günümüzün en büyük sorunlarından biridir. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak hareketli yaşamı destekliyoruz. Yaptığımız bu yürüyüşle araç kullanmadan ya da bir araca binmeden ilçenin her tarafına rahat bir şekilde gidilebileceğini göstermiş olduk. Gün içinde hareket etmek için bütün imkanları kullanmamız lazım. Günde 10 bin adım sloganını benimsemek sağlıklı yaşama doğru atılan önemli bir adımdır” dedi . Yılmaz, herkesi sağlıklı kalabilmek için hareketli yaşama ve özellikle de yürümeye davet etti.
SON ANDA KATILDI
İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe destek veren İl Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ali Güven’de konuşmasında yürümenin ve sporun önemine dikkat çekti .Yaptığı konuşmasında yürüyüşün ve sporun sağlıklı yaşam için elzem olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp Kenan Sofuoğlu parkının önünde son bulan yürüyüşe katılmaması, etkinliğe park içinde yapılan bölümüne katılması dikkatlerden kaçmadı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından Akyazılı Kickbokçular gösteri yaptı.
İLÇE PROTOKOLÜ
İlçe Sağlık Müdürlüğünü tarafından düzenlenen ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve tüm İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının ev sahipliği yaptığı hareketli yaşa sağlıklı kal etkinliğine Kaymakam Yakup Güney, İl Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ali Güven, Belediye Başkanı Hasan Akcan, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, S.A.B.A.H. Derneği başkanı Eczacı İlhan Durgut, Yönetim Kurul Üyesi Emekli Öğretmen Faruk Ak, İlçe Spor Müdürü Adem Altun, Emniyet Müdür Vekili Komiser İsak Göz, kickboksçular ile öğrenciler katıldı. Kenan Certel/AKYAZI

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE