Akyazı'da sokak köpekleri kısırlaştırılmak için toplatılıyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bayram hazırlıklarını sürdüren Akyazı Belediyesi Sokaklarda başıboş dolaşan köpekleri toplamaya devam ediyor.

Akyazı'da sokak köpekleri kısırlaştırılmak için toplatılıyor

Akyazı Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban bayramı öncesinde teknik ekipler Akyazı genelinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Bayram öncesi çalışmalarına hız veren Akyazı Belediyesine bağlı Veteriner ekiplerince Akyazı genelinde başıboş dolaşan sahipsiz sokak hayvanları toplanarak Sakarya Büyükşehir belediyesine ait barınağa sevk ediliyor. Burada kısırlaştırma ve rehabilitasyon işlemleri yapılan hayvanlar yasa gereği tekrar doğal ortamlarına salınıyor.
Kurban kesim yerleri ile ilgili de çalışmalarını ve hazırlıklarını sürdüren Akyazı Belediyesi veterinerlik ekipleri kurban kesim yerlerinin de Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi, Akyazı Müftlüğü Akyazı İlçe tarım Müdürlüğü tarafından yapılacak toplantının ardından çok kısa süre içerisinde açıklanacağını kaydettiler.
Çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, “Yaklaşan kurban bayramı öncesinde Akyazı’yı her bakımdan kurban bayramına hazır hale getirmek için tüm birimlerimizi şimdiden görevlendirdik. Bu anlamda ekiplerimizde üzerine düşen görevleri şimdiden yerine getirmeye başladılar. Veteriner ekiplerimiz de Kurban bayramı öncesinde sokaklarda sahipsiz dolaşan köpekleri toplamaya aralıksız olarak devam etmekteler. Sahipsiz sokak hayvanlarını sürekli olarak topluyoruz, toplandıktan sonra Sakarya Büyükşehir belediyesine ait barınağa sevk ediyoruz. Bu barınaklarda ancak kısırlaştırma süresi içerisinde tutulabiliyor. Yasalarımız maalesef barınaklarda uzun süre kalmasına müsaade etmiyor. Dolayısı ile barınaklarda rehabilitasyon ve kısırlaştırma işlemleri tamamlanan sokak hayvanları tekrar doğal ortamlarına salınıyor” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER