AKYAZI'NIN BORCU 85 MİLYON TL

Akyazı Belediyesinin Haziran ayına ait Meclis toplantısı Bilal Soykan başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında MHP grup Sözcüsü Furkan Çakıroğlu, belediyenin net borcunu sorarken, Başkan Soykan, borcun 85 milyon TL olduğunu söyledi

AKYAZI'NIN BORCU 85 MİLYON TL

Akyazı Belediye Meclisi önceki gün toplantı. Bilal Soykan’ın başkanlığında yürütülen meclis toplantısında gündem dışı yapılan konuşmalar, meclise damga vurdu.  MHP Grup sözcüsü Av. Furkan Çakıroğlu’nun gündem dışı konuşmasında “Sayın Başkanım Belediyemizin net borç miktarı nedir ve işçi çıkartmaları konusunda bizleri bilgilendirirmisiniz” şeklindeki sorularına Başkan Soykan şöyle cevap verdi. Soykan “ Belediyenin kendi borcu 65 milyon lira, Belediyeye bağlı Ak Belde A.Ş. borcu da 20 milyon lira, göreve başladığı günden bugüne kadar çıkarılan işçi sayısı 21’dir” dedi.
ŞEFFAF OLACAĞIZ
Konu ile ilgili konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Seçim öncesinde yaptığımız  konuşmalarda göreve gelmemiz halinde Belediyenin yaptığı tüm çalışmaları, gelirlerini ve giderlerini tek tek kalem kalem şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağımıza dair Akyazılı hemşehrilerimize söz verdik. Araya mübarek ayımız olan ramazan ve ardından bayram girdi. Ankara ziyaretlerimiz oldu ve bu şeffaflık bugüne kaldı. Bugünden itibaren bu sözümüzü yerine getirmeye başlıyoruz” ifadelerini kullandı.
BORCU YOKTUR YAZISI
İlk açıklamasının belediyenin ve AK Belde A.Ş.’nin borçları olduğunu ifade eden Soykan, “Rakamları biraz evvel açıkladım. Bir değişiklik olması halinde revize ederek açıklamamız sürecek. 20 milyon lira civarında borcu olan şirketimizin üzerine ipotek yapılmış 15 civarında daireleri de var. İlk etapta şirketimizin Vergi Dairesine ve SGK’na olan borçlarını bir şekilde taksitlere bölüp ödemek ve  ilgili Kurumlardan “Borcu yoktur” yazısını alabilmek ve yapılacak olan ihalelere Şirketimizin katılımını sağlamak istiyoruz. Bunu başarabilirsek şirketimiz kendi kendini yönetir ve idare eder hale gelebilir diye düşünüyorum” dedi.
SAYISI ARTACAK
Belediye Başkanı Bilal Soykan, işçi çıkarmalarına ilişkin de açıklamada bulundu, Soykan“ Belediyemiz kadrosunun çok şişkin olduğunu gördük. Bu şişkinliği bir şekilde indirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmek içinde personel çıkarımına başladık. Bugüne kadar 21 arkadaşımızla yollarımızı ayırdık. Bu sayı önümüzdeki günlerde daha da artacaktır. İşçi çıkarımı nedeniyle bize karşı kırılmaların olduğunu görüyorum. Kırılma olmamalı. Biz Belediyemizi düzlüğe çıkarmak istiyoruz. Bunu yaparken de personel sayımızı düşürmek zorundayız. Bu rakam bugün 21 ama önümüzdeki günlerde bu rakam 30-40 hatta daha fazla olabilir. O bakımdan Akyazılı hemşehrilerimden bizi anlayışla karşılamalarını bekliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER