AKYAZI'YA YAPILACAK OKUL SENEYE YETİŞECEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

AKYAZI'YA YAPILACAK OKUL SENEYE YETİŞECEK

İstişare toplantısına Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şinasi Bayraktar ve Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar katıldı. Başkan Bayraktar, toplantı sonrasında TOBB tarafından Akyazı’da yapılacak olan okul için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TOBB İnşaat ve Emlak İşleri Müdürü Yahya Kemal Genç ile bir araya geldi. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Okul için gereken neyse yapılmaya devam ediyor. Gerekli çalışmalar için arkadaşlara talimatları verdim. En ufak bir sıkıntıda ben sizinleyim” dedi.
DEPREM VURGUSU
Emlak İşleri Müdürü Yahya Kemal Genç, Akyazı’nın deprem kuşağında olması sebebiyle standart okul projesi yapmadıklarını belirterek, “Zemin etüt raporlarına göre zeminde sıvılaşmanın olması nedeniyle, bir zemin iyileştirme projesi ve buna bağlı olarak okul projesi hazırlattık. Gerekli incelemeler proje üzerinde yapıldı. Şu anki aşamada son düzenlemeler yapılıyor ve teknik şartname hazırlanıyor. Ekim ayının 15 ine kadar tüm plan, proje ve teknik şartname Valiliğe gönderilecektir. Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nın da içinde olduğu ihale komisyonunca ihalesi yapılacaktır. Şartnameye göre Akyazı TOBB Okulumuz 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı başında Milli Eğitime tamamen bitmiş bir şekilde teslim edilecektir, dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER