ATATÜRK SANAYİ DÜŞEN İŞLERİNİN YANI SIRA DUYARSIZLIKTAN DA ŞİKAYETÇİ: ESNAFIN KAVŞAK İSYANI

Atatürk Sanayi esnafı, TOPÇA Kavşağı nedeniyle iş yapamadıklarını belirterek, “Vatandaşlar sanayimize nereden girip çıkacağını bilmediği için diğerlerine gidiyorlar. Yetkililere sorunumuzu anlatmak istedik ancak sonuç alamadık” dedi

ATATÜRK SANAYİ DÜŞEN İŞLERİNİN YANI SIRA DUYARSIZLIKTAN DA ŞİKAYETÇİ: ESNAFIN KAVŞAK İSYANI

MAĞDUR OLDUK
31 Mart seçimlerinden önce açılan Topça Köprülü Kavşağı, Atatürk Sanayi esnafını isyan ettirdi. Atatürk Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Ömer Bayrak, Karasu, Kocaali, Ferizli, Söğütlü’den gelen müşterilerinin önceden sanayi sitesine çok daha rahat bir şekilde girip çıktıklarını ancak köprünün devreye girmesi ile birlikte mağdur olduklarını ifade etti.
BİZİ DİNLESİNLER
Bayrak, “Vatandaşlar sanayimize nereden girip çıkacağını bilmediği için Küçük Zirai Aletler ve diğer sitelere gidiyor. Bu nedenle esnafımız da iş kaybına uğradı” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den randevu talep ettiklerini ifade eden Başkan Bayrak, “Sorunumuzu anlatmak istedik ama sonuç alamadık. Yetkililer bizi dinlesinler” diye konuştu.
İŞLERİMİZ ÖLDÜ
Köprülü kavşak ile TOPÇA’nın ve bölgedeki esnafın işlerinin öldüğüne değinen Başkan Bayrak, “Şehrin girişi böyle olmamalı. Dümdüz bir şekilde yollar genişletilerek daha iyi olabilir. Çevre iller, Sakarya’dan çok daha iyi durumda. Yan yollar daha önce yapılmalıydı. Esnafı düşünen yok. Ne yazık ki, ilimiz idareciler açısından talihsiz” şeklinde konuştu.

Topça Kavşağında 31 Mart Yerel seçimleri öncesi hizmete giren TOPÇA Köprülü Kavşağı uzun zamandır yan yollarının tamamlanmaması nedeni ile bölgede ki trafik akışını olumsuz etkilemişti. Yan yollarının bitmemesi nedeni ile trafikte sorun yaşanırken, Atatürk Sanayi Esnafları da bu konuda şikayetçi oldu. Atatürk Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Ömer Bayrak ve esnaflar, yetkililerin kendilerini duymasını istedi.
SANAYİYE GİREMİYORLAR
Bayrak esnaf adına yaptığı açıklamada, Karasu, Kocaali, Ferizli, Söğütlü’lü müşterilerinin daha önceden Atatürk Sanayine çok daha rahat bir şekilde girip çıktıklarını, köprünün devreye girmesi ile birlikte  mağdur olduklarını ifade etti. Bayrak, “Vatandaşlar şimdi sanayimize nereden girip çıkacağını bilmediği için Küçük Zirai Aletler Sitesi ve diğer sanayilere gidiyorlar. Bu nedenle bizim esnafımızda iş kaybına uğradı” dedi.
RANDEVU ALAMADIK
Bir yıl önce, köprünün yan yolları ile birlikte  tamamlanacağının ifade edildiğini belirten Bayrak, “Bu sorunumuzu anlatmak için belediye başkanımızdan randevu istedik. Büyükşehir belediye başkanımızın özel kaleminden hem hayırlı olsun temennisinde bulunmak, hemde bu sorunu anlatmak için başvuruda bulunduk. Sonuç alamadık, Parti yöneticilerine bile randevu için başvurduk, ama geri dönüş olmadık. Bizi dinlesinler istiyoruz” şeklinde konuştu
BAŞKA YERE
Köprü altının şuan otopark gibi kullanıldığını da dikkati çeken esnaflar, “Bölgede araç park edecek yer olmadığı için, herkes buraya aracını park ediyor” derken, köprü konusunda vatandaşların bile aynı fikirde olduğunu ve fuzuli bir yatırım olarak görüldüğünü, vurguladılar. Köprünün Modern Sanayi girişinde yapılmasaydı daha iyi olacağı konusunda görüş birliğinde bulunan esnaflar,” Eğer köprü oraya yapılsaydı, hem Artvin ve Modern Sanayi girişi rahatlardı, hemde sinyalizasyon sıkıntısı ortadan kalkaldı” dedi.
TALİHSİZ ŞEHİR
Atatürk Sanayi Sitesi Dernek Başkanı Ömer Bayrak verdiği bilginin devamında şu ifadeleri kullandı. “Bu köprü ile TOPÇA ve civardaki esnafın işini öldürdüler. Herkes aynı şeyi söylüyor. Şehrin girişi böyle olmamalı. Dümdüz bir şekilde yollar genişletilerek daha iyi olabilir. Çevre iller, ilimizden çok daha iyi. Şehrin giriş ve çıkışları daha derli toplu. Bize göre yan yollar daha önce yapılmalıydı. Esnafı düşünen yok. Ne yazık ki, ilimiz idareciler açısından talihsiz. Belediye ve Karayolları bizi duymalı.” Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER