Av köpekleri rağbet görüyor

Adapazarı Belediyesince hayvanların rehabilitasyonu için hayata geçirilen bakımevinde en çok bekçi köpekleri sahiplendiriliyor

Av köpekleri rağbet görüyor

Dağdibi mevkinde 4 ay önce hizmete açılan bakımevinde sokaklardan toplanan 400 köpek misafir ediliyor. Sağlık taramasından geçirilen köpeklerin bir kısmı rehabilite edilmelerinin ardından yaşam alanlarına bırakılıyor, talep görenler de sahiplendiriliyor. Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, , hayvanları kısırlaştırıp bakım ve rehabilitasyonun ardından yaşam alanlarına bıraktıklarını, talep olması halinde de sahiplendirdiklerini söyledi.
14 KİŞİLİK EKİP
Sezer, barınaktaki yaklaşık 100 köpeğin sahiplendirildiğini belirterek, “Tesisimizde en üst düzeyde hizmet vermeye çalışıyoruz. Dişileri, erkekleri, hastalıklı ve müşahede altına alınacak olanların yerlerini ayırdık. Bu şekilde önce hayvanların yaşam kalitelerini artırıp üremelerinin önüne geçmeye çalışıyoruz çünkü sokak hayvanları problem çıkarıyor. Bu sorunu çözmek için 14 kişilik ekibimizle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
17 GÜN KALIYOR
Barınakta köpeklerin en fazla 17 gün kalabildiğini kaydeden Sezer, rehabilitasyonun ardından hayvanları su ve düzenli yiyecek koydukları, kent merkezinin dış bölgelerine bıraktıklarını anlattı. Sezer, sokak hayvanlarının beslenememesi durumunda kent merkezine inip çöpleri karıştırdıklarını, yiyecek için insanlara saldırdıklarını ya da hastalık yaydıklarına işaret ederek, bunu önlemeye çalıştıklarını vurguladı.
4 HAFTALIK BAKIM
Birçok cins köpeğin de sokaklara bırakıldığına dikkati çeken Sezer, “Av köpekleri, dobermanlar oluyor, onların her türlü bakımını yapıyoruz. Uyuz hastalığı olan hayvanlar var, iğneleri yapılıyor, en geç 4 haftada sağlıklı hale geliyor. Beslenmesini düzenli yapınca kendisini toparlıyor, ondan sonra veriyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE