AYNI HEYECANLA MEYDANDAYDILAR

FETÖ hainleri tarafından 15 Temmuz 2016 günü akşam saatlerinde başlatılan hain darbe teşebbüsünün 3. Yıldönümü Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Akyazı İlçesinde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

AYNI HEYECANLA MEYDANDAYDILAR

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. yıl dönümünde binlerce Akyazılılar Demokrasi Meydanı'nda bir araya geldi. İki bölüm halinde gerçekleştirilen  etkinliklerin ilk bölümünde , Akyazılı vatandaşlar, hastane caddesinden  ilçe merkezine kadar yürüyüş yaptı. Kaymakam Yakup Güney, Belediye başkanı Bilal Soykan ve bir çok vatandaş bu yürüyüşe büyük katılım gösterdi. Yürüyüşün ardından ilçe merkezinde etkinlikler akşam namazının ardından devam etti. 15 Temmuz 2016 gecesinin yıldönümünde binlerce kişi Akyazı Demokrasi Meydanı'nda o gecenin şehit ve gazilerini anmak üzere buluştu. 
İKİNCİ BÖLÜM
Mehteran gösterisiyle başlayan gece Saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Sinevizyon gösterileri yapılırken vatandaşlar, dağıtılan Türk bayraklarını bir an olsun indirmediler. Akyazı Belediye başkanı Bilal Soykan kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Soykan 15 Temmuz gecesine vurgu yaparken aynı duygularla meydanlara çıkan ve tıklım tıklım dolduran vatandaşlara teşekkür etti. Soykan , “Vatanı uğruna Şehit olan ve 15 Temmuzda şehit olanlara Allah’tan rahmet tüm gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.
AYNI HEYECAN
Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’de konuşmasına ilçe sakinlerini selamlayarak başladı. Kaymakam Güney, “Bu meydanları doldurduğunuz için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birlikte tüm Türkiye meydanlara döküldük ve bu vatanı kurtardık buradan sizlerin huzurunda 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi. Gecenin ilerleyen bölümlerinde ise şiirler, İlahi dinletileri, gösteriler ve sinevizyon seyirleri ile devam edildi.
KİMLER KATILDI
Geceye Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, AKP İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe başkanı, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Nayim Yolcu, İlçe Müftüsü İzzet Şener, 15 Temmuz Derneği Akyazı Şube Başkanı Ali Gezer, Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Çakmak, Mehmet Öztürk ve Ünal Gündüz, Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Birincioğlu, J. Komutanı Binbaşı Hamit Gencay Taşdemir, Emniyet Müdürü İsa Coşar, Kaymakamlık Araştırma Görevlisi Cengiz Bilgin, Akyazı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ali Özer, Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Desteci ve Gaziler katıldı. Kenan CERTEL/AKYAZI

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER