BAKAN'DAN ÜST GEÇİT İSTEDİLER

Abhaz büyükleri tarafından yapılan davet üzerine Kuzuluk’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’dan, Kuzuluklular üst geçit talebinde bulundu.

BAKAN'DAN ÜST GEÇİT İSTEDİLER

Abhaz Büyükleri tarafından Sakarya’ya davet edilerek Kuzuluk’ta düzenlenen kahvaltıda ağırlanan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın topçudan bölge halkı üst geçit istedi. Kuzuluk mahalle sakinleri adına konuşan Hasan Çelikbaş (Abaş) yaptığı konuşmada Bakandan iki mahalleyi birbirinden ayıran D-140 karayolu üzerinde bir üst geçit yapılması talebinde bulundu. D-140 karayolunun gidiş v e geliş olarak düzenlenmesinin ardından iki mahallenin birbirleri ile irtibatlarının kesildiğine dikkat çeken Çelikbaş, her iki mahalle sakinlerinin birbirlerine gidip gelebilmeleri için 6 Km. fazladan yol kat etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Çelikbaş yaptığı konuşmada, mahalle sakinleri olarak bu isteklerini çeşitli zamanlarda ilgililere ve siyasilere aktarmalarına rağmen bir türlü bu isteklerinin yerine getirilmediğini söyledi.
ANINDA TELEFON
Bunun üzerine Bakan Topçu Ulaştırma Bakanını telefonla arayarak sıkıntıyı aktardı ve mahallelinin üst geçit yapılmasına ilişkin isteğini iletti. Telefon görüşmesinin ardından Bakan Topçu, Ulaştırma Bakanının kendisine üst geçit yapılması konusunda görevlendirme yapacağı ve en kısa zamanda mahalle sakinlerinin sıkıntılarını gidereceklerini söylediğini orada bulunanlara aktardı. Kenan CERTEL

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE