BAŞKAN DİŞLİ'DEN STAJYERLERE NASİHAT

Adapazarı Belediyesi’nde staj gören öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim seminerine katılan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, cep telefonunu kullanım konusunda uyarıda bulunarak, “Bu elinizdekilerin sizi kullanmasına fırsat vermeyin” dedi.

BAŞKAN DİŞLİ'DEN STAJYERLERE NASİHAT

Adapazarı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği eğitmenleri Leyla Çetin ve Merve Kardeş tarafından belediyede staj yapan öğrencilere yönelik   “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu eğitim semineri verildi. Stajyer öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim seminerine konuk olarak katılan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, stajyer öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. İş güvenliğinin önemine dikkat çeken Başkan Dişli, küçük bir dikkatsizliğin telafisi olmayan sonuçlar ortaya çıkaracağını belirterek, çağımızın en büyük hastalıkların biri ellerimizdeki cep telefonları olduğunun söyledi.
CEP TELEFONU
Telefonları faydalı işlerde kullanmanın doğru olduğunu belirten Başkan Dişli, “Telefonlarınıza siz hükmedeceksiniz. Telefonlarınızın sizi kullanmasına fırsat vermeyeceksiniz. Gençlerin elinden düşmeyen cep telefonları bedensel şekil bozukluğu, araç sürücülerinin dikkatlerinin dağılması, gençlerin sanal alemde çeşitli oyunlara bağımlı hale gelmeleri ve bu  oyunlarla aldatılarak vakit kayıplarına sebebiyet veriyor. Hepinize tavsiyem bağımlılık haline gelen bu telefonları faydalı işlerde gerektiği kadar kullanmanızdır” dedi..  Meslek hastalıkları, iş kazaları, güvensiz hareketler, güvensiz koşullar gibi risk oluşturabilecek olasılıkların anlatıldığı seminerde konuşan İş Güvenliği Uzmanı Leyla Çetin, stajyer öğrencilere  iş kazalarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Elif Tahtakale

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER