BAŞKAN SÜLEYMAN DİŞLİ'DEN GENÇLERE TAVSİYE

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci yurdunun düzenlediği Kariyer Günleri’nin konuğu olan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Ders, Spor ve Okuma” bunlardan asla taviz vermeyeceksiniz” dedi.

BAŞKAN SÜLEYMAN DİŞLİ'DEN GENÇLERE TAVSİYE

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, kendisinin de bir dönem öğrencisi olduğu Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci yurdunun düzenlediği “Kariyer Günleri”nin konuğu oldu. Programa başlamadan önce öğrencilerin sorularını alan Başkan Dişli, sorulan soruları yanıtladı. Öğrencilerden soru sormaya çekinmemelerini isteyen Başkan Dişli, “Çünkü sorduğunuz sorular size her zaman artı kazandıracak. Sorarak öğreneceksiniz.”dedi.
SIFIR KAYIPLA
35 yıl önce kendisinin de onlar gibi bu sıralarda olduğunu ifade eden Başkan Dişli, “İlerde bu günleri özlemle anacaksınız. Buradaki zamanınızı sıfır kayıpla geçirin. Kıymetini bilin. Kitap okuyun çok fazla okuyun. Ama internetten değil, kitabın kokusunu alarak okuyun. Bu fırsatlar bir daha elinize geçmeyecek”dedi. Dişli, eskide olan imkânsızlıklardan görsellerle sunum yaparak, şimdi her türlü imkan bulunurken bunun kıymetini bilerek iyi değerlendirmelerini istedi.
“ÖRNEK OLMALISINIZ”
Dünya üzerinde Müslümanlar üzerine oynana oyunlara değinen Başkan Süleyman Dişli, gençlerin bugün yaptıklarının, gelecekte örnek olması gerektiğini vurguladı. Başkan Dişli, “Dünyada Müslümanlar Dünyaya karşı hep bir adım önde olmalısınız. Bu nedenle ders, spor ve okuma bunlardan asla taviz vermeyeceksiniz.  Biz her türlü imkanı gençlere vermeye hazırız”diye konuştu. Başkan Dişli sunumunda Dünya Güreş Şampiyonu Metehan Başer’in şampiyon olduğu videoyu izleterek, “Sizin de hangi dalda olursa olsun böyle güzel başarılara imza atacağınıza inanıyorum. Hedefleriniz büyük olmalı” dedi. 
BÜYÜK SÜRPRİZ
Program sonunda konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Bulut, “ Okulumuzda başlattığımız Kariyer Günleri etkinliğimize bizden biriyle başlamak istedik. Çünkü bizi en iyi tanıyan, anlayan başkanımız olur diye düşündük. Başkanımız tek kelimeyle iyi bir İmam Hatiplidir. Bu nedenle tüm okulum adına başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER