BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

Atatürk’ün ölümünün 77.’nci yıl dönümü nedeniyle, Hendek’te tören düzenlendi. Törende çelenk sunma töreninin ardından Ticaret Merkezinde devam etti.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ

ANMA TÖRENİ
Atatürk’ün ölümünün 77. Yıldönümü nedeniyle Hendek’te anma töreni yapıldı. Tüm yurtta olduğu gibi Hendek’te de saat dokuzu beş geçe sirenler çaldı, bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda Hendek Osman Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği anma programına geçildi.
ŞİİRLER VE KORO
Anma programına Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Âdem Aydemir,  Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Siyasi Parti Temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hendek Osman Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında şiirler okunup, Atatürk’ün sevdiği şarkılar koro tarafından söylendi. Programda 10 Kasım nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE