BU ANNELERİN FEDAKARLIĞI ÖRNEK OLUYOR: ELİ ÖPÜLESİ ANNELER

Ferizli’de engelli çocuklarını okula götürüp dersleri bitinceye kadar başında bekleyen annelerin fedakarlığı örnek oluyor. Anneler yaptıkları el işleriyle de aile bütçelerine katkıda bulunuyor

BU ANNELERİN FEDAKARLIĞI ÖRNEK OLUYOR: ELİ ÖPÜLESİ ANNELER

Ferizli’de engelli çocuklarını okula götürüp dersleri bitinceye kadar başında bekleyen ve teneffüslerde dahi başına bir şey gelmemesi için evlatlarını yalnız bırakmayan anneler, büyük fedakarlık örneği gösteriyor. Cam kemik hastası iki kızına bakan anne Leyla Kocakan ile hidrosefali hastası oğlunu tekerlekli sandalyeyle bir kilometre uzaklıktaki Rüveyde Güneş Ortaokulu'na her gün getirip götüren anne Ümriye Kam, okula getirdiği evlatlarını bir an olsun yalnız bırakmıyor. Sınıflarına bıraktıktan sonra okul koridorlarında çocuklarını beklemeye başlayan fedakar anneler, teneffüs zilinin çalmasının ardından hemen sınıfa girip çocuklarının yanına geliyor. Onları en ufak bir darbeden bile korumaya çalışan anneler, öğle tatilinde evlatlarının yemeğini sınıflarında yedirip gün sonuna kadar tekrar beklemeye başlıyor.
OKUL YÖNETİMİ MEMNUN
Okul yönetimi tarafından kendilerine oda tahsis edilmesinin ardından çocuklarından arta kalan zamanı boşa harcamak istemeyen Kocakan ve Kam, burada yaptıkları el işlerini satarak aile bütçelerine de katkı sağlıyor. Ders sonu zilinin ardından yürüyemeyen kızının koluna giren fedakar anne Kocakan, eşinin yardımıyla araçlarına binip evinin yolunu tutuyor. Anne Kam ise oğlunu yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki evine tekerlekli sandalyeyle götürüyor. Okul müdürü Nazmi Bıyıklı, annelerin yaptığı özverili çalışma ve eğitim-öğretim adına verdikleri desteğin gurur verici olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort