ÇOCUK AKADEMİSİ'NDE ÖĞRENCİLER EBRU SANATINI ÖĞRENİYOR

Serdivan Çocuk Akademisi’nde eğitim gören öğrenciler, Hat ve Ebru sanatının tüm inceliklerini öğreniyor. Öğrenciler, her hafta değişik desenlerde ebru çalışması yapıyor.

ÇOCUK AKADEMİSİ'NDE ÖĞRENCİLER EBRU SANATINI ÖĞRENİYOR

Bu yıl daha çok öğrencinin katılım sağlaması amacıyla kontenjan ve derslik sayısı artırılan Serdivan Çocuk Akademisi’nde eğitimler devam ediyor. Öğrenciler 12 haftalık periyotta Sayısal Düşünceden, Zeka Oyunlarına, Görsel Sanatlardan, Adab-ı Muaşerete, İngilizce’den, Musikiye kadar 10 farklı kulüpte eğitim görecek.  Serdivan Çocuk Akademisi yetkilileri, çocukların en çok ilgi gösterdikleri ve keyif aldıkları kulüplerin başında Geleneksel Sanatların geldiğini ifade ederek, minik akademililerin Hat ve Ebru’yu Akademi’de yaşayarak öğrendiklerini söyledi.
ÜCRETSİZ PROGRAMLAR
Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden aldıkları derslerde öğrenciler, her hafta değişik desenlerde ebru çalışması yapıyor. Hat derslerinde öncelikle Hat'ın nasıl icra edileceğini öğrenen öğrenciler sonrasında ise ilk pratiklerini kendi isimlerini Hat’la yazarak yapıyor. İlerleyen zamanda ise hat öğrencileri daha detaylı çalışmalara yönlendiriliyor. Akademi’de tüm programların ücretsiz olduğu belirtilirken, öğrencilere gerekli olan tüm malzemelerin de Çocuk Akademisi tarafından karşılandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE