CUMHURİYET COŞKUSU İLÇELERDE DE DEVAM ETTİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ilçelerde de coşku içinde kutlandı. Hendek, Taraklı, Akyazı ve diğer kuruluşlarda kutlamalar coşku içinde gerçekleştirilirken, kutlamalarda millet olarak Cumhuriyete sahip çıkılacağının mesajı verildi.

CUMHURİYET COŞKUSU İLÇELERDE DE DEVAM ETTİ

Akyazı’da coşkulu kutlama

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da törenlerle kutlandı. Akyazı’daki ilk tören 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00 te Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Saat 13.00 te Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Garnizon Komutanı Mustafa Ünlütürk ve Belediye Başkan Hasan Akcan Anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Ardından topluca İstiklal Marşı söylendi.
BAYRAMI KUTLADI
Anıt önündeki törene protokol, okullarını  temsilen birer gurup öğrenci ve görevli öğretmenler, Gaziler, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Stadyumda yapılan ikinci  tören ise saat 10.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.. Kaymakam Kamuran Mustafa Ballı beraberinde Garnizon komutanı ve Belediye Başkanıyla, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiirleri okurken ve halk oyunları gösterileri ve tören geçişi yapıldı. 

**
Ferizli’liler bayrama
büyük ilgi gösterdi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıldönümü Ferizli’de de düzenlenen törenle kutlandı. Ferizli Şehit Hakan Bayram Anadolu İ.H.L. lisesi önünde düzenlenen tören, Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve İlçe Jandarma Komutanı Cafer Güneş’in törene katılan vatandaşların ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlamaları ile başladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Günün Anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.
ÖDÜL TÖRENİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı öğrencilerin şiirlerini okuması ve öğrencilerin sunduğu halk oyunları ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Birincilik Ödülünü Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, ikincilik ödülünü İlçe Jandarma Komutanı Cafer Güneş, üçüncülük ödülünü ise Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk öğrencilere takdim etti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kutlamalar geçit töreni ile sona erdi.

**

‘Cumhuriyet en büyük hamledir’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92.yıldönümü Taraklı’da  Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Ardından protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanına geçti.
İlçe Kaymakamı Muhammet Kaya, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Garnizon Komutanı İ.Kadir Bahtiyaroğlu öğrencilerin ve halkın bayramını kutlarken, Kaymakam Kaya günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.  Kaya yaptığı konuşmada Cumhuriyetin, milletimizin çağdaşlaşma adına attığı en kapsamlı hamle olduğunu belirtti. 
BAŞLANGIÇ
Köye şöyle devam etti, “Hedefimiz olan Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için, geldiğimiz noktayı bir son değil bir başlangıç olarak kabul etmeli ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Asker ve Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur” sözünü hafızamızdan asla çıkarmamalıyız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi. Günün anlam ve önemini ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Taraklı Ortaokulu öğrencileri tarafından Cumhuriyet Marşı seslendirildi. Kutlamalar geçit töreni ile sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE