Davutoğlu Kuzuluk'a geliyor

Anadolu Platformu tarafından 8. Anadolu Buluşmaları kapsamında Kuzuluk’ta düzenlenen 5 günlük sempozyumda, İslam Ülkelerinde ki gelişmeler değerlendirildi.

Davutoğlu Kuzuluk'a geliyor

Anadolu Platformu tarafından düzenlenen “Değişen Dünya ve İslam” sempozyumunda “Yeni Dünya ve Türkiye’de İslam” ile “Değişen Dünyada Gelecek Aile Sorunları ve İslami Çözümler” konuları ele alındı. “Değişen Dünya ve İslam” konulu 8. Anadolu Buluşmaları Sempozyumunda “Değişen Dünyada ve Türkiye’de İslam” konusunda bir konuşma yapan Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Hüseyin Özhazar, tarihin akışını şekillendiren coğrafyalar olan Anadolu, Mezopotamya ve Mısır’da, İslam Devrimi’nin kısa zamanda insanlığı etkilediğini belirterek tarihten günümüze kadar uzanan süreci anlattı. Özhazar, bugün İslam Dünyasında yaşanılanların Müslümanlığının dünya üzerinde daha da güçlenmesine neden olacağının da altını çizdi.
AHLAK ÇÖKÜŞÜ
“Değişen Dünyada Gelecek: Aile Sorunları ve İslami Çözümler” başlıklı bir sunum yapan Prof. Dr. Ayşen Gürcan; sosyal politikalar ve aile, ailede sorunun kaynakları ve göstergelerini ve İslami bakışla aileyi anlattı. Prof. Dr. Gürcan, bütün toplumlarda aile kurumunun varlığını ve önemini sürdürmekte olduğunu söyledi. Gürcan, konuşmasında Türk aile profilini de çizdi. Prof. Dr. Gürcan, ailede sosyal dönüşümü hakkında da bilgi verdi. Televizyonda yer alan dizilerin sosyal ahlakımızı önemli ölçüde bozduğunu vurgulayan Gürcan, “Nikahsız birliktelik ve gayri meşru çocuk temalı diziler aile yapımıza zarar vermekte, aileler, özellikle gençler bu dizilerden etkilenmekte. Yapılan araştırmalarda bu çok net bir şekilde ortaya konuluyor. Nikahsız yaşamayı normal karşılayan lise ve yüksek okul öğrencileri anketlerin ilk sırasında yer alıyor. Toplumda bir ahlak çöküşü var” dedi. . Sempozyum’un bugün yapılacak son oturumuna Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katılması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER