Dönüşümde durmak yok

İlçe protokolünü iftarda ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Kentsel Dönüşüm alanında işlerin yolunda gittiğini belirterek, “Kentsel Dönüşüm’de durmak yok

Dönüşümde durmak yok

Dönüşümün il girişinde bulunması nedeniyle bitirilmesini istiyoruz. Onun için bizde her türlü riski aldık” dedi.
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, ilçe protokülüne Seçkin Otel’de iftar yemeği verdi. İftara Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepetaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Özden, İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahid Uygar, AKP Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Soytürk, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve kurum müdürleri katıldı.
BİRLİK
İftarda konuşan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler’in büyük bir aile olduğunu belirterek, “Allah birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmasın. Mübarek Ramazan ayının ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu akşamki iftar programımız ile gecikmeli de olsa yeni seçilmiş muhtarlarımızı, meclis üyelerimizi ve ilçemizin değerli bürokratlarını bir araya getirmek istedik” dedi.
KARARLILIK
Yaptıkları hizmetlerle ilgili olarak katılımcıları bilgilendiren Başkan Öztürk, yapacakları Kentsel Dönüşüm’ün ilimizin gelmiş geçmiş en büyük projesi olduğunu söyledi. Öztürk, “Kentsel Dönüşüm ihale sürecinde. İhaleyi belediye olarak bizim yapmamız durumunda ilk etap konutlarla alakalı inşaatlar için Eylül veya en geç Ekim ayı gibi kazmayı vurmaya başlayacağız. Bakanlık kentsel dönüşüm projemizde kararlığımızı gördü. Türkiye’de sadece beş noktada Erzurum, Samsun Kütahya, Van, ve ilçe olarak sadece Erenler olmak üzere böyle bir karar alındı. İşler yolunda gidiyor. Kentsel Dönüşüm’de durmak yok. Hiç başımız ağrımadan da bu işi yapabilirdik ama Sakarya’nın girişinde bulunması nedeniyle bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Onun için bizde her türlü riski aldık. Sonuçta Sakarya’mızı Erenler’imizi yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacındayız” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE