EMEKLİ KARABULUT ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞADI

Akyazı Kuzuluk Mahallesinde ikamet eden emekli Recep Karabulut, emekli olduktan 5 yıl sonra SGK’dan gelen yazı ile şok oldu. Gelen yazıda, Karabulut’un bu güne kadar aldığı maaşı nedeniyle borçlu olduğu belirtildi.

EMEKLİ KARABULUT ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞADI

Akyazı Kuzuluk Mahallesinde ikamet eden emekli Recep Karabulut’un hayatı, SGK’dan gelen yazı ile adeta altüst oldu.  Karabulut’un iddiasına göre, 2012 yılında SGK’ya emekli olmak için yazılı başvuruda bulundu. Başvuru üzerine yapılan incelemede, herhangi bir sorun olmadığı emekli olabileceği belirtildi. Bunun üzerine Karabulut emekli oldu.
ÖDEME ÇAĞRISI
Recep Karabulut’a geçtiğim Haziran ayında gelen yazı ise hayatını altüst etti. 2012 yılından beri maaşını aldığını ifade eden Karabulut, “Yazıda emekliliği hak etmediğin halde seni emekli yapmış ve sana emekli maaşı ödemişiz. Yaptığımız incelemede bu eksikliği gördüğümüz için hem emekli maaşını kesiyoruz hem de 2012-2017 yılları içinde sana ödediğimiz 46.849.77 TL. ile 8.438.51 TL. de faiz tutarı ile birlikte toplam 55.288.28 TL. kuruma borçlu olduğum belirtiliyordu” dedi.
İKİNCİ ŞOK
Emekli maaşı ile geçinemediği için zaman zaman midübüslerde şoförlük yapan Recep Karabulut yazıyı alır almaz SGK’ya gittiğini ifade ederek, “ Kiminle görüştüyse derdimi anlatamadım. Ve bu borcu ödemem gerektiğini söylediler” dedi. Karabulut geçen Ağustos ayında gelen ikinci bir haber ile ikinci bir şoka uğradı.  Recep Karabulut’a Ağustos 2017 ayında tekrar bağlandı ve kendisine 1.147.64 TL. (Aylık) 79.57 TL. (Ek ödeme) 841.60 TL. birikmiş ödeme olmak üzere toplam olarak 1.206.81 TL. ödeme yapıldı. Ancak bu ödemeden borca karşılık kesinti yapılarak 862.78 TL. geçti
NE KABAHATİM VAR
Tüm bu yaşadıklarının kendisine kabus gibi geldiğini söyleyen Recep Karabulut “Benim suçum ne Allah aşkına bilen varsa bana da anlatsın bende öğrenmiş olayım” dedi. Karabulut  “ Bana gönderilen yazıda belirtilen parayı benim ödeme şansım yok. Emekli maaşımla geçinemediğim için evimle bakabilmek için midibüslerde şoförlük yapıp ek kazanç sağlamaya çalışan biriyim. Emekli maaşım kesilince adeta feleğimi şaşırdım. İki ay sonra kesilen maaşımı tekrar bağladılar ve ödemeye başladılar ama borçlu olduğum söylenen para içinde kesinti yapılmaya başlandı. Beni emekli yapan yetkililere şimdi tekrar sormak istiyorum. Madem hata yaptınız 4,5 yıldan beri neredeydiniz. Yaptığınız hatanın bedelini neden ben ödüyorum” diyerek tepki gösterdi. Kenan CERTEL/AKYAZI

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort