'EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR'

Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu, farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan katıldı. Babaoğlu, “En büyük engel sevgisizliktir” dedi.

'EN BÜYÜK ENGEL  SEVGİSİZLİKTİR'

Engelliler haftasının Ramazan ayına denk gelmesi nedeni programlarını bir hafta öne alan Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun Saat kulesi önünde başlayan yürüyüş programı Cumhuriyet meydanında engelli bireylerin hazırlamış oldukları el emeği ürünler sergisi ile devam etti. Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek Özel Uygulama Okulu Müdürü Orhan Karagözlü, SAÜ Öğretim görevlileri ve öğrencileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Yürüyüş sırasında esnaf ve vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundular.


EN BÜYÜK ENGEL
Yürüyüşe katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu programda emeği geçenlere teşekkür ederek, " Engel fizikte değil, engel canda değil, engeller zihindedir. Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Hepimiz aslında bir engelli adayıyız. Herkesin engelli adayı olduğu bir yaşamda, onların sorunlarına çözümler üretmek için bu tür programlar düzenlenmektedir. Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre dünya nüfusunun %12 si engellidir. Bu oran bizlere sorumluluklarımız her daim hatırlatmaktadır. En Büyük engel sevgisizliktir” dedi. Fatma Sak

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER