Engelliler Sapanca Gölü'nde dalış yaptı

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Atlantis Su Sporları Kulübü tarafından engellilere yönelik dalış gerçekleştirildi. Önce kulübe bağlı eğitmenler tarafından engellilere temel bilgiler verildi.

Engelliler Sapanca Gölü'nde dalış yaptı

Su altında iletişim kurabilmek adına el işaretleri hakkında da bilgilendirilen engelliler, eğitimin ardından Sapanca Gölü’ne dalış yaptı. Azmin ve mücadelenin en güzel örneğini sunan engelliler, hayatı paylaşmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi.

Sapanca Gölü’ne dalış yapan engelli vatandaşlardan Denizhan Güvener, duygularını şöyle dile getirdi: “Bize farklı bir dünya gösterildi. Hep su altını merak ederdim ve bu merakımı giderdim. Büyükşehir Belediye’sine böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için çok teşekkür ediyorum” dedi. Ali Çeken, “Türkiye’de hiçbir şehirde böyle bir organizasyonun yapıldığını duymadım. Çok mutluyum, gelecek sene de katılmayı düşünüyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ise, üçüncü kez engellilerle böyle bir programda buluştuklarını belirterek “Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Engellilerimizin, hizmetlerimizin tamamından faydalanabilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu, bize her konuda büyük destek veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER