EVLERİNE YENİ TAŞINMIŞLARDI

Hendek’te yapımı yeni tamamlanan bir binada önceki gece oluşan çatlaklar AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Çatlaklar nedeniyle binaya giriş çıkış yasaklandı. Hasarlı bina mühürlenirken, AFAD ve SAKE ekipleri hasarlı binada incelemelerde bulundu.

EVLERİNE YENİ TAŞINMIŞLARDI

Hendek Bayraktepe Mahallesi Muzaffer Sofuoğlu Caddesi üzerinde bulunan bir sitenin içerisinde bulunan ve 18 dairenin bulunduğu bir binanın zemin katında dün akşam saatlerinde büyük bir gürültü ile çökmeler oluştu. Zemindeki çökmelere bağlı olarak ise binanın dış ve iç duvarlarında çatlaklar oluştu. Binada oturan vatandaşlar durumun şoku ve korkusuyla hemen kendilerini sokağa attı. Yaşanan olay sonrası hasar gören bina boşaltılarak zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.
İNCELEME
Evlerin bulunduğu alana gelen Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (SAKE) ve savcının incelemelerinin ardından hasar oluşan bina Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından tekrar mühürlendi. 4 kişilik AFAD heyetinin incelemelerinin ardından tutulan raporların değerlendirilmesi sonucunda binada ki çatlak ve çökmelerin temel sebebi tespit edilecek.ARAŞTIRIYORLAR

Bina içerisinde giriş katında bulunan dairesinde büyük hasar oluşan ve hasarın oluştuğu sırada evde olduklarını söyleyen Emin Tatana konuyla ilgili olarak, “Evimizde otururken birden bire göçme oluştu, misafirlerimde vardı evde. Tuvalet ve banyonun duvarları evin içerisine doğru yattı ve evin içerisinde odalarda çatlaklar oluştu. Henüz neden olduğunu bilmiyoruz bu durumun ama yetkililer araştırma yapıyor. Su kaçağı gibi bir şeyler diyorlar ama biz bilmiyoruz. Yetkili müteahhitler konuyla ilgili bizi mağdur etmeyeceklerini söylediler. Bekliyoruz, bakacağız sonuçları alacağız. Evimizde Allah'a şükür yaralanan olmadı. Evimde maddi hasar var. Benim evimin haricinde yan komşumun evinde de ufak tefek çatlaklar var ama büyük hasar benim dairemde oluştu. Evimize de daha yeni geçmiştik 1 ay olmuştu" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER