FERİZLİ KONUTLARI SATIŞI İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Ferizli Belediyesi tarafından satışı yapılan konutların ihalesi iptal edildi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taykent ve süreci takip eden avukat Elif Yar Danıştay’ın ihale iptaliyle ilgili kararını açıkladı.

FERİZLİ KONUTLARI SATIŞI İHALESİ İPTAL EDİLDİ

CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Ayça Taşkent, Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ve süreci takip eden Avukat Elif Yar basın açıklaması yaptı. 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında iki firma  tarafından depremzedeler için üretilen konutlar Büyükşehir Yasası ile Ferizli Belediyesi’ne bedelsiz olarak devredilmişti.  Belediyeye gelir getirmek için ihale yoluyla satılan konutlarla ilgili mahkeme son sözü söyledi.
DANIŞTAY KARARI
1.İdare Mahkemesi 30 Aralık 2016 tarihinde mağdur vatandaşlarla Ferizli Belediyesi arasında ki sorunla ilgili kararını verdi. Mahkeme belediyenin ihale yoluyla satış yapmasının kanuni olmadığını ve ihalenin iptalini istemişti. Ferizli Belediyesi satış kararının doğru olduğunu iddia ederek kararı üst mahkemeye taşıdı. Danıştay 13.Dairesi Ferizli Belediyesi ile vatandaşlar arasında anlaşmazlığa son noktayı koydu. Ferizli’de ki konutlarla ilgili önce İl Başkanı Ayça Taşkent basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.  Taşkent, “CHP Kimsesizlerin Kimsesidir” dedi. Ardından sürecin takipçisi Avukat Elif Yar kesin kararı açıkladı. Mahkemenin kararıyla birlikte depremzede vatandaşlar oturdukları konutları satın alabilecek.
TAKİP EDECEĞİZ
CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini belirterek “Olayın bu noktalara gelmesine gerek yoktu. İşin başından bu yana belediye yetkililerinden mağdur olan vatandaşları anlamasını istedik. Bunu kabul etmediler. Şimdi depremzede vatandaşlara oturdukları konutları uygun şartlarda vermelerini bekliyoruz” dedi.Adil Demirel

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER