GEYVE AYVA FESTİVALİ BAŞLADI

Geyve Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Ayva Festivali başladı. Dün festivalının açılışı, protokol üyeleri ve mehteran yürüyüşü ile başladı. Festivalinin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Murat Kaya, “Geyve en iyisini layık” dedi.

GEYVE AYVA FESTİVALİ BAŞLADI

Geyve Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Ayva Festivali renkli görüntülerle başladı. Kortej yürüyüşü, bisikletçilerin sağlık için pedal çevir sloganıyla gerçekleştirdikleri bisiklet turu, horonlar, zeybekler ve mehteranlar festivale katılanların büyük beğenisini kazandı. AKP genel Başkan Ekonomi Danışmanı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, ilçe belediye başkanları ve STK temsilcilerinin katıldığı festivalin onur konuğu ünlü şair Sezai Karakoç’un adına şiirler yazdığı Geyveli Muazzez Akkaya oldu.
EN İYİYE LAYIK
Festivalin açılışında konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve’nin en iyiye layık olduğunu belirterek “Gerek belediye hizmetleri gerekse kamu yatırımları konusunda çok çalışıyoruz. İnanıyoruz ki Geyveli en iyiye layık. İlçemizin dünden bugüne yaşadığı değişimi görüyorsunuz. Her gün yeni bir proje yeni bir hizmet için uğraş veriyoruz” dedi. Başkan Kaya Ayvanın Başkenti Geyve’nin sebze meyve ambarı olduğuna vurgu yaparak festivalin düzenlenme nedenlerini sıraladı.YÖRESEL ÜRÜN
Geyve halkının alın teri dökerek ürettiği ürünlerin daha değerli olması için ayvayı ve diğer mahsulleri tanıtmak istediklerini aktaran Başkan Kaya “Ayva Festivali laf olsun diye gerçekleştirilmiyor. Bir alt yapısı bir hikayesi var. Geyve’nin tanınır olması, üreticimizin malının değerli olması için yapılan etkinliğimiz ilerleyen yıllarda üretici ile tüketiciyi aracısız buluşturan bir nokta olacak. Hem sizler hemde tüketici bu buluşmadan kazançlı çıkacak. Kısa süre içerisinde Yöresel Ürün Üretim Merkezimiz faaliyete girecek. O zaman göreceksiniz ki domatesi, biberi, şeftaliyi üç kuruşa satmak zorunda kalmayacaksınız” dedi.
DİŞLİ’DE KATILDI
Geyve Belediye Başkanı Murat  Kaya’nın konuşmalarının ardından Geyve Kaymakamı İlyas Memiş sahne alarak katılımcılara seslendi. AKP Milletvekili ve genel Başkan Ekonomi Danışmanı Şaban Dişli festival alanına geldiğinde yoğun ilgi ile karşılandı. Vatandaşlarla kısa süreli sohbetler eden Dişli, festival alanını gezip etkinlikleri takip etti.  Namık CİHAN/GEYVE

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE