GEYVE'DE YAŞANAN YANGININ İZLERİ SİLİNİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı geçen ay Geyve’de meydana gelen orman yangınlarının izlerini silmek için harekete geçti. 610 dekar alanın zarar gördüğü yangının kontrol altına alınmasından sonra ekipler bölgenin yeniden ağaçlandırması için harekete geçti.

GEYVE'DE YAŞANAN YANGININ İZLERİ SİLİNİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı geçen ay Geyve’de meydana gelen orman yangınında zarar gören alanı tekrar ağaçlandırmak için temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Geyve’de meydana gelen ve 610 dekar alanın zarar gördüğü yangının kontrol altına alınmasından sonra harekete geçen ekipler, toprak temizleme çalışmalarıyla birlikte yanan alanın tekrar ağaçlandırılması için çalışmalara başladı. Şu an itibariyle ekskavatör ve dozerle toprak işleme çalışması gerçekleştirilirken toprak işlemenin ardından fidan dikimine başlanarak alan tekrar ağaçlandırılacak.
TOPRAKLA BULUŞACAK
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ülkemizde meydana gelen orman yangınlarının çok büyük bir kısmının insan kaynaklı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: Maalesef insanlarımızın ihmalinden kaynaklanan orman yangınları ile karşı karşıya kalıyoruz ve bu yangınları söndürmek için büyük bir gayretle mücadele ediyoruz. Yangından zarar gören alanları da aynı yıl içinde yeniden ağaçlandırıyoruz. Geyve’de meydana gelen orman yangınında zarar gören alanda şuan da gerekli çalışmalar hızla yapılıyor. Bu çalışmaların ardından fidanları toprakla buluşturmak suretiyle yangının izlerini silmiş olacağız.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort