HEMŞİNLİLERİ MADEN DERESİ BÜYÜLEDİ

Hemşin Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kolçak ve üyeleri, Kocaali Maden Deresinde güzel bir hafta sonu geçirdi.

HEMŞİNLİLERİ MADEN DERESİ BÜYÜLEDİ

Merkezi İstanbul’da bulunan Hemşin Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği, geçtiğimiz hafta sonu üyelerinin oluşturduğu bir grup ile Sakarya, Kocaali, Karasu ve Düzce’den katılan diğer katılımcılarla birlikte "Kocaali Maden Deresi “ne gezi düzenledi. Cumartesi sabah başlayan program, iki gün sürdü. Katılımcılara çok keyif aldığı gezi bölgedeki tarihi ve önemli yerlerin ziyaret edilmesi ile kültürel bir geziye dönüştü.


HARİKA BİR DOĞA
HADİG başkanı Av. Şenol Kolçak eşi ve çocukları ile katıldığı gezi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sakarya’yı biliyoruz, ancak bu bölgeye ilk kez geldik, harika bir doğada, harika 2 gün geçirdik. Bu tür etkinlikleri sıklıkla yaparak ülkemizin her bölgesini ayrıntılı tanımaya çalışıyoruz. Ama Sakarya’nın barındırdığı doğasının bizler için ayrı bir değeri var. Böylesi güzel bir ilçede ve Maden Deresinde emininki katılımcılar arasındaki dostluk daha da pekişmiştir” dedi.


ÖNEMLİ GEZİ
Kocaali’nde ikamet eden Hemşinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Sarı, organizasyonun önemini vurgularken “Sakarya’nın ve bölgemizin denizi, kumu, deresi, doğası ile muhteşem bir yerdir. Hemşin kültürünün yaşandığı Kocaali’nin köylerine gezi programında hemşerilerimin gelmesi beni ayrıca sevindirdi.  Tüm güzellikleri paylaşmaktan müthiş bir haz aldım. Sevgiyi, saygıyı, kardeşliği doğanın en sakin yerinde bizlerle paylaşan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Geziye katılanların arasında Hikmet Akçiçek, Tarkan Kibar ve Ailesi, Neşenur Altınkaya, Ayla Vayiç, Tuncay Altınkaya, Bahadır Tantoğlu bulunurken, katılımcılar güzel bir hafta sonu geçirdiklerini belirttiler. Şerif Sarı

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER