Hendek'te engel yok

Hendek Belediyesi engelsiz şehir kapsamında, ilçede iki kat üstü evlere asansör zorunluluğu getirdi. Başkan Ali İnci, bu kararı insanları, özellikle yaşlı ve engellileri düşünerek aldıklarını vurguladı.

Hendek'te engel yok

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 14 yıl önce engellileri tespit ederek başladıkları çalışmalar neticesinde araç desteği, eğitim desteği, meslek kursları gibi faaliyetlerle engelli vatandaşları toplumun her noktasında aktif olarak görmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Ali İnci, “Engelsiz kent Hendek protokolünü imzalayarak bunu yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Hendek’te engelliler artık yaşamın içinde. İlçemizin fiziki şartlarını görme ve bedensel engellilere göre düzenlediğimiz gibi üst geçitlerimizi de asansörlü olarak yapıyoruz” dedi.
İKİ KAT ÜSTÜ
Sağlıklı insanla sağlıksız insanın eşit şartlara kavuşması için toplumun her alanında düzenleme yapılması gerektiğini söyleyen İnci, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. Hendek’te bugüne kadar 12 km görme engelli yolu yaptıklarını ve 950 adet akülü araç hediye ettiklerini ifade eden İnci, ayrıca insanların yaşlandıklarında da geçirecekleri rahatsızlıklarla engellerinin olabileceğine dikkat çekerek HendekBelediye Meclisi’nde aldıkları kararla 2 kat üstü evlere de asansör zorunluluğu getirdiklerini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER