Hendek'te numarataj çalışmaları devam ediyor

Hendek’te 16 mahalle, 11 bine yakın bina, 59 cadde ve 4 bulvar yeniden numaralandırılıyor. Şu ana kadar 12 mahallede 14 bin 650 numaralandırılarak tabelaları çakıldı.

Hendek'te numarataj çalışmaları devam ediyor

Hendek Belediyesi tarafından, Hendek’te 11 bine yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 bulvar mekansal adres kayıt sistemi oluşturulması ve çevrimiçi emlak ve inşaat izinleri projesi kapsamında yeniden numaralandırılma çalışması büyük bir hızla devam ediyor. Proje kapsamında Dereboğazı, Mahmutbey, Kemaliye, Sarı Dede, Turanlar, Akpınar, Bayraktepe, Çiftlik, Akova, Necatipaşa, Rasimpaşa, Büyükdere, Başpınar,Yeni Mahalle ve Köbrübaşı Mahalleleri ile Nuriye Köyü’nde, eski kapı numaraları kaldırılarak sıfırdan numaralandırma yapılıyor.
6 ay sürecek olan bu çalışmada caddeler sokaklar, camiler, köprüler ve park alanları İmar ve Şehircilik bölümü tarafından tek tek isimlendirilecek ve numaralandırılacak. Proje kapsamında saha çalışmaları yapılacak eski numaralar ile yeni numaralar eşleştirilecek, numaratajla ilgili anket yapılacak ve sonrasında yeni numaralar TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) üzerinden aktarılacak. Bu işlemden sonra bina, sokak, cadde ve sosyal donatıların tabakalandırma işlemi yapılacak. Son olarak oluşan yeni numarataj sistemine ait tüm veriler bilgi işlem merkezi tarafından HAKOS’a (Hendek Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) işlenip kamuya açık hale getirilecek.
Başkan İnci, numarataj çalışmalarının büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, “Hendek’te başlatılan numarataj çalışması mücavir alan içindeki mahalleleri kapsıyor. Bu kapsamda yapılan 16 mahalledeki çalışmalar sonucu Hendek’ te bulunan 8208 binaya 14 bin 650 tabela çakımı gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında toplanan TC kimlik numaralarının yapılan sorgulama sonucu adres güncellemeleri arkadaşlarımız tarafından yapıldı. Bununla birlikte sahada çekilen bina fotoğrafları Hendek Belediyesi Kent Bilgi Sistemi’ ne entegre edildi. Bütün bu çalışmalar 12 mahallede tamamlandı. Kalan 4 mahallede ise çalışmalar devam etmektedir. Son olarak toplanan bütün veriler ve binalara verilen yeni adresler Hendek Belediyesi Kent Bilgi Sistemi’ ne entegre edilecek” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER