HERKES KURALLARA UYACAK

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ilçedeki Oda Başkanlarının daveti üzerine bir araya geldiği toplantıda başkanların bazı konularda belediyenin bazı uygulamalarında daha esnek davranması yolundaki isteklerine “ Taviz yok. Herkes kurallara uyacak” diye

HERKES KURALLARA UYACAK

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, oda başkanlarıyla bir araya geldi. Yapılan toplantıda oda başkanlarının talepleri gündeme getirildi. Oda başkanları Ramazan ayı dolayısı ile Belediye tarafından kahvehanelerin gece saat birde kapanması kararının yeniden gözden geçirilerek saat 04.00 kadar uzatılmasını istediler. Ve bu isteklerinin kahveci esnafının isteği olduğunu söylediler. Başkan Akcan bu isteği kabul etmelerinin mümkün olmadığını saat 01.00 de bütün kahvehanelerin kapanacağını söyleyerek “Taviz yok herkes kurallar uyacak” dedi.
KUMAR OYNUYORLAR
Akcan bu talepte bulunan esnaf sayısının 10 kişiyi geçmeyeceğini ifade eden Akcan, “ Bunlar ne yapıyorlar. Ramazan ayına mahsus kumar oyunları düzenliyorlar. Buna asla müsaade edemeyiz. Ramazan ayı ibadet edip sevap kazanma ayıdır. Benim Belediye Başkanlığımda kumar oynatacak bir gücüm ve cesaretim yok. Halkımız bize yetki verdi bu makama getirdi. Ben burada kaldığım süre içinde insanlarımızın gece geç saatlere kadar kahvehanelerde kumar oynamalarına gönlüm razı olmaz. Yetki bendeyse buna izin vermem. Herkes evine gitsin, çoluk çocuğu ile birlikte Ramazana uygun bir yaşam sürsün” dedi.
ÇANAK TUTAMAM
Artık ailelerin çocuklarına sahip çıkamaz hale geldiğini ifade ederek, “Baba evine gitmiyor. Boşlukta bulunan çocuklar hap kullanıyor, esrar kullanıyor. Biz de kahveleri geç kapattırarak buna çanak mı tutalım. Sizlerden beni çocuklarımızı bu uyuşturucu batağından nasıl kurtaralım diye çağıracağınızı beklerken siz kalkmışsınız kahvelerimizi 2 de 3 de kapatalım diye çağırıyorsunuz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. İsteyen aile parklarında geç saatlere kadar ailesiyle oturur” diyerek konuya son noktayı koydu.
PAZAR RUHSATI
Oda başkanları pazar ruhsatları konusuna esnafın yaşadığı şikayeti de dile getirerek esnafın üzerine gidilmemesi istedi. Akcan, bu konu hakkına yaptığı açıklamada ise yasa ve yönetmelikler dışında bir şey istenmediğini ifade ederek, şöyle konuştu, “ Pazar ruhsatı olmayanlar alacaklar. Şimdiye kadar pazar ruhsatı sorulmamış diye biz demi sormayacağız. İşlemler sırasında aksayan bir yön varsa bunu en kısa zamanda çözeriz.” İlçede geçmişten gelen alışkanlıkları düzelteceklerini belirten Akcan, “Geçmişten gelen bir çok yanlışlıklar var. Nereyi tutarsak elimizde kalıyor. Her şey birbirine girmiş. Bunları zamanı geldikçe düzelteceğiz. Hepsi birden olmuyor. Ben Malkoçoğlu gibi ortaya çıktım. Sorun o kadar çok ki yalnız başıma bunun üstesinden gelmem mümkün değil sizler bana destek olacaksınız” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE