HÜSEYİN KAŞKAŞ GEYVE'DE SON TALİMATLARI VERDİ

Geyve Çay Mahallesinin yeni yerine taşınması için yapılan evler teslim aşamasına geldi. İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş, evlerin yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak son talimatları verdi.

HÜSEYİN KAŞKAŞ GEYVE'DE SON TALİMATLARI VERDİ

İNCELEME YAPTI
Yapımı tamamlanmak üzere olan Çay Mahallesinde, Sakarya İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaskaş, Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdür V. Ömer Baran Cengiz, İnşaat Mühendisi Sadi Şentürk  inceleme de  bulundu. Heyet, heyelan sebebi ile nakli gerçekleştirilen ve yapımı tamamlanıp, teslim aşamasına gelen 35 konutu ve bu konutlar için yapılan içme suyu, kanalizasyon, imar yolları ile taş ve betonarme duvarları denetledi. İl AFAD Müdürü Kaskaş; 35 adet evin yapıldığı yerleşim yerindeki inşaat atıklarının temizlenmesi hususunda gerekli talimatı vererek, kanalizasyon tesisinde ve 50 m³  betonarme su deposunda da incelemelerde bulundu.
1997 YILINDA
Geyve Çay Mahallesinde seneler önce meydana gelen heyelanlar neticesinde Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 1997 yılında köyün taşınması ile alakalı etkili bir karar alınmış, ancak hak sahipleri tespit edilememişti. Daha sonra 2010 yılında köy için, afete maruz kararı alınarak köyün bugünkü inşa alanına taşınmasına karar verilmişti. Geyve Çay Mahallesi evlerinde 46 dönüm üzerinde 35 hak sahibi bulunuyor. Mevcut köy inşaat alanında Kişi başına 650 m2 arsa üzerine 100 m2 ev yapılıyor. Namık CİHAN/GEYVE

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE