İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Okulların başlamasıyla birlikte İlköğretim Haftası da yapılan törenlerle kutlanmaya başladı. Akyazı’da düzenlenen törende eğitim camiası bir araya geldi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2015-2016 Öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da ilk ders zilinin çalması ile başladı. Okulların başlamasıyla birlikte İlköğretim Haftası da yapılan törenlerle kutlanmaya başladı. İlköğretim Haftası dolayısıyla Akyazı’da ilk tören Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in anıta çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile yapıldı.
TÖREN
Akyazı’daki ikinci tören ise Paris Orta Okulu’nda yapıldı. Törene Akyazı Kaymakam Vekili Karapürçek Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz, Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Belediye Başkanı Hasan Akcan, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı  Belediye Başkanı Hasan Akcan, Okul Müdürü Emin Akbayrak ve Sosyal Bilgiler  Öğretmeni Rıdvan Dişli  haftanın anlam ve önemini belirten konuşmalarını  yaptı. Kenan CERTEL-AKYAZI

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER