KALYEN DERESİ İÇİN SOYKAN'A ÇAĞRI

Bugünlerde AGDAŞ tarafından yapılan ihaleyi kazanan firma çalışmalarını sürdürürken, çalışmalar nedeniyle mahalleden geçen derenin kirlenmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

KALYEN DERESİ İÇİN SOYKAN'A ÇAĞRI

Doğalgaz çalışmalarında Şose Mahallesinde bulunan Kalyen deresinden geçişler de son teknoloji uygulanmasına rağmen zaman zaman çalışmalarından sonra oluşan taş, kum, çamur gibi malzemelerine Kalyen deresine boşaltmasını Kuzuluk Şose Mahallesi sakinleri hiç de hoş karşılamadı.  Mahalle sakinleri  atıkların ve pisliklerin dereye boşaltılmasını çevre kirliliğinden öte, çevreye saygısızlık olarak değerlendirildi. Görülen bu kirliliğe rağmen  belediyenin ve başka kurumların ses çıkarmamasına anlam veremediklerini ifade eden mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırdı.
DUYARLILIK ÇAĞRISI
Kuzuluk Şose Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Bilal Soykan’dan derenin temizliği konusunda başka bir taleplerinin de olduğunu belirterek, derenin okul arkasından geçen bölümüne zaman zaman çöpler atıldığını belirtti. Mahalle sakinleri bu konuda Soykan’dan gerekli tedbirleri almasını, aksi takdirde kısa bir süre içinde bölgenin çöplüğü döneceğinin altını çizdi. Mahalle sakinleri, “Başkanımız Bilal Soykan’ı bu isteğimize duyarlı olmaya davet ediyoruz” diyerek isteklerini net bir şekilde dile getirdiler. Kenan Certel/AKYAZI

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER