KARAPÜRÇEK HATTI TAMAMLANIYOR: 33 MİLYONLUK YATIRIM

Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te hayata geçirilen proje ile ilgili bilgi veren Keleş, “Evlere kanalizasyon bağlantılarını yapmaya başladık. İçme suyu hattında çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” dedi

KARAPÜRÇEK HATTI TAMAMLANIYOR: 33 MİLYONLUK YATIRIM
banner24

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karapürçek ve Akyazı Küçücek Mahallesi’ni kapsayan 33 milyon liralık dev projede sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz şu anda çalışmalarını 6 bölgede sürdürüyor. İnşa edeceğimiz içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu projeleri ile bölge sorunsuz altyapıya sahip olacak” diye konuştu.
128 KİLOMETRE HAT
Projenin Karapürçek ve Akyazı Küçücek için çok önemli bir yatırım olduğunun altını çizen SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Karapürçek ve Akyazı Küçücek için hazırladığımız 33 milyon lira değerindeki proje ile 128 kilometre içme suyu, 80 kilometre kanalizasyon ve 4 kilometre yağmursuyu çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz gerçekleştirdikleri çalışmalarda şu ana kadar 65 kilometre kanalizasyon, 12 kilometre içme suyu ve 4 bin 300 metre yağmursuyu hattı inşa etti. Bölgede sorunsuz altyapı için çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
3 ARITMA TESİSİ TAMAM
Dr. Rüstem Keleş, “6 adet atıksu terfi merkezinin 3 tanesi tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kanalizasyon hattımızı Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre edeceğiz. İçme suyu hattımızda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yüksek teknolojiye sahip olacak depomuz ise tamamlanıyor. 3 bin metreküplük depomuz Karapürçek Arıtma Tesisi’nden beslenecek. Şu anda inşa çalışmaları yüzde 40 seviyesine ulaşmış durumda. Kısa süre önce yine Karapürçek’e Kanlıçay İçme suyu Arıtma Tesisi’ni kazandırmıştık. İnşallah çalışmalarımız tamamlandığında bölge halkımıza birinci sınıf içme suyu ulaştıracak, yaptığımız yatırımlarla altyapıda yaşanacak sıkıntıların önüne geçeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21